Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A Civil jelentés nyert Los Angelesben

A Civil jelentés nyert Los Angelesben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 04.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Gulyás János Civil jelentés című alkotása nyerte Los Angelesben a 2. Magyar Dokumentumfilm és Rövidfilm Fesztivált.

Ember Judit
A Los Angeles-i magyar főkonzulátus hétfői közleménye emlékeztetett arra, hogy az Ember Judit-díjat a közönség írásos szavazatai alapján ítélték oda Gulyás János filmjének. A díjazott alkotás mellett még Tóth Péter Pál Muzsikás történet, Papp Gábor Zsigmond Magyar retró, Szirmai Márton Szalontüdő és Fekete Ibolya Csángók című filmje került a legtöbb szavazatot kapott ötös csoportba.

A Los Angeles-i magyar főkonzulátus, a Dél-kaliforniai Egyetem Filmiskolája, a hidegháború történetével foglalkozó Wende Múzeum és a Los Angeles-i Egyesült Magyar Ház által szervezett, vasárnap véget ért tíznapos szemlén 31 alkotás versengett az elismerésért.

Bokor Balázs nagykövet, Los Angeles-i főkonzul szerint érdemes folytatni a jövőben is ezt a kezdeményezést, hiszen a magyar dokumentum- és rövidfilmek az amerikai közönségnek való bemutatkozás mellett hozzájárulnak a helyi magyar-amerikai közösségek magyar identitástudatának fenntartásához, a magyarországi problémákkal való azonosuláshoz.

A díjátadón megjelent Ember Judit lánya is, aki kifejezetten az ünnepség kedvéért repült texasi lakhelyéről Los Angelesbe. A neves magyar dokumentumfilm-rendezőnőről elnevezett elismerést 2010-ben alapította a Los Angeles-i főkonzulátus. Ember Judit Határozat című filmjét az American Film Institute beválasztotta minden idők 100 legjobb dokumentumfilmje közé.

A fesztiválon bemutatott filmeket magyarországi szakmai grémium választotta ki az elmúlt évek terméséből, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kulturális Államtitkársága, a Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete, valamint a Magyar Filmművész Szövetség Dokumentumfilm Szakosztálya részvételével.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Dokumentumfilm Külföldi Magyar film

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • A boldogság nyomában A boldogság nyomában
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard