Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Megnyitja kapuit a legrégibb fotógyűjtemény

Megnyitja kapuit a legrégibb fotógyűjtemény

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 04.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

Először mutatja be képeit a nagyközönségnek a legrégebbi németországi fotógyűjtemény, a mintegy kétmillió felvétellel büszkélkedő történelmi Krupp-archívum a cég fennállásának kétszázadik jubileuma alkalmából.

Június 18. és december 11. között összesen négyszáz válogatott kép lesz látható a híres esseni Krupp család egykori székhelyén, a Villa Hügelben. A Krupp. Fotografien aus zwei Jahrhunderten (Krupp. Kétszáz év fotográfiái) című tárlaton a monumentális gyári panorámaképek mellett a család magánfelvételei is láthatóak lesznek.

A Villa Hügel először szolgál helyszínül ilyen jellegű tárlatnak, korábban nagy művészeti és kulturális kiállításokat, valamint koncerteket rendeztek itt. A 269 szobás, 8100 négyzetméter alapterületű ház pincéjében jelenleg Klaus Pollmeier fotórestaurátor munkálkodik az értékes fotók feldolgozásán.

A történelmi dokumentumok között a kiállítás egyik különleges darabja egy nyolc méteres gyári panoráma-felvétel a Krupp esseni öntöttvas üzeméről, amely 300 hektáros területével és hétezer munkásával egykor egész városrésznyi területet foglalt el.

Az 1867-es felvételre a cégvezetés kérésére a gyár dolgozói álltak modellt, pontosan 247 ember látható a monumentális képen. A munkásoknak a gyerekcipőben járó fotózási technika miatt végig mozdulatlanságba merevedve kellett várakozniuk a procedúra ideje alatt.

A Krupp család tagjai maguk is lelkes fotósok voltak, az archívumban több gyermekképeket és nyaralásokon készült pillanatfelvételeket rejtő vastag családi album is szerepel. Különösen elhivatott hobbifotós volt Alfried Krupp von Bohlen und Halbach, aki a XIX. évszázadban tett utazásairól összesen több mint harmincezer diafelvétellel tért haza.

A Villa Hügel 15 termében megrendezésre kerülő kiállítás látogatói nemcsak a gyár történelméről, hanem a fotózási technika fejlődéséről is képet kaphatnak.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Németország Történelem Képző Fényképészet, fotó

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Különleges vasalószobát találtak a veszprémi várnegyed egyik épületében Különleges vasalószobát találtak a veszprémi várnegyed egyik épületében

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása