A Magyar-Japán Baráti Társaság és önkéntes segítői jótékonysági koncertet szerveznek a földrengés és szökőár károsultjainak megsegítésére.
A magyar-japán rokonságról számos elképzelés és tudományos kutatás vált közismertté: a nyelvtani hasonlóságokat, az újszülöttek mongolfoltját, a pentaton hangnemet és még számos egyéb bizonyítékot szoktak ennek kapcsán felemlegetni. Az ilyen jellegű összekötő kapocsnál azonban sokkal erősebben bizonyítja összetartozásunkat a két ország között már a XIX. század végén először kezdeményezett és azóta is egyre szorosabbá vált kulturális, társadalmi és gazdasági kapcsolat sokrétűsége. Ennek során számtalan nagyszerű eseményre emlékezünk örömmel, de voltak nehéz időszakok is.A két nép közötti barátság számos alkalommal konkrét tettekben nyilvánult meg: Japán és a japánok rendre segítséget nyújtottak hazánknak és polgárainak. Így történt ez a rendszerváltozáskor és az azt követő években is, amikor Japán az egyik legjelentősebb segély- és segítségnyújtója volt hazánknak. Korszerű technikai eszközöket kaptak magyar múzeumok, értékes hangszereket szimfonikus zenekarok, szakmai tudást, tapasztalatokat a magyar állami és üzleti szféra szakemberei. Japán hitelből vált a bányászattól és nehézipartól szerzett sebekből vérző Várpalota tiszta, jól élhető várossá, s hosszasan lehetne sorolni a tényeket. Csak a közelmúlt néhány eseményét említve, a tiszai árvíz, a vörösiszap katasztrófa idején japán barátaink – önkéntes gyűjtéssel - azonnal segítő kezet nyújtottak.
A japán nép most nagy bajban van: soha ilyen erősségű földrengést még nem éltek meg, melyet pusztító cunami követett. Vulkánkitörés, a fukusimai atomreaktor rendellenes működése miatt szenvednek az életben maradottak. A gazdag Japán egy pillanat alatt a Föld legszerencsétlenebb országa lett.
Itt az idő, hogy viszonozzuk önzetlenségüket és összefogásunkkal eljuttassuk távoli barátainknak együttérzésünket és segítségünket.
A Magyar–Japán Baráti Társaság jótékonysági koncertet szervez, melynek teljes bevételét a Japánban több mint negyven éve működő Japán-Magyar Baráti Társaságon keresztül juttatnak el a rászorultaknak. Az MTA ingyenesen biztosítja a termet, a fellépő művészek lemondanak a honoráriumról, a szervezést és a felmerülő költségeket magunkra vállalják, így a befolyó összeget teljes egészében az áldozatoknak tudják küldeni.
A koncertet támogatja: Dr. Schmitt Pál és felesége, Makray Katalin, valamint Göncz Árpád és felesége, Dr. Mádl Ferenc és felesége, Dr. Sólyom László és felesége.
Fellépő művészek: Liszt Ferenc Kamarazenekar, Amadinda Együttes, Ránki Dezső, Klukon Edit, Szabadi Vilmos, Falvai Sándor, Onczay Csaba
A koncert helye: Magyar Tudományos Akadémia, Díszterem
Ideje: 2011. április 27. , 19.30
Adomány összege: minimum 10 000 Ft/fő
A koncerttel illetve helyek rendelésével, az adományok befizetésével kapcsolatbanl további információk találhatk a következő honlapokon: www.sudy.co.hu és a http://mjbt.mjgk.com
Szóbeli tájékoztatást a 06 1 883 3684 telefonszámon adunk.
Azok, akik a koncerten nem tudnak részt venni, de szeretnének segíteni, a következő bankszámlára utalhatják adományukat:
Kedvezményezett: Magyar-Japán Baráti Társaság
Bankszámlaszám: 11705008-20498353-00000000
Megjegyzésként kérjük, tüntessék fel: Zenével Japánért
Aki az adományozásról igazolást kér, küldjön e-mailt pontos adataival a következő e-mail címre: adomanyigazolas@gmail.com
A szervezők bíznak benne, hogy kezdeményezésük sokak együttérzésére talál.