Hackertámadás érte a kínai képzőművész, Ai Weiwei kiszabadításáért kampányoló weboldalt.
Az Ai Weiwei kiszabadítását követelő online petíciót eddig több mint 90.000 ember írta alá. A két héttel ezelőtt kiadott online dokumentumot a nemzetközi művészközösség vezető személyiségei hozták létre, úgy mint Richard Armstrong, a Guggenheim Múzeum igazgatója, Glen Lowry, a new yorki Modern Művészetek Múzeumának vezetője és Sir Nicholas Serota a londoni Tate Galéria első embere.
A weboldal alaptója elmondta, ugyan nem tudják a támadások pontos helyét, de annyit sikerült kideríteni, hogy valahonnan Kínából próbálták elérhetetlenné tenni a petíciókat tároló szervert. Ben Rattray hozzátette, „amit biztosan tudunk, az az, hogy egy példanélkülien sikeres kampány folyik oldalunkon, mely azt követeli a kínai kormánytól, hogy engedjék szabadon Ai Weiwei-t, és hogy egy összehangolt, komoly támadás ért bennünket valahonnan Kínából\". Az oldal képviselője azt is kijelentette, nem hátrálnak meg és nem veszik le a petíciót, sőt továbbra is kiállnak Ai Weiwei támogatói és a szólásszabadság mellett.
A kínai hatóságok is reagáltak a hírre. Az ország Informatikai Minisztériumának szóvivője állítja, nincs közük az esethez. Mint ahogy azt korábbi, hasonló eseteknél már elmondta, a kínai hatóságok határozottan elítélik a hackerek tevékenységét és úgy vélik, az ilyen támadások legnagyobb vesztese maga Kína.
Az „elosztott szolgáltatás-megtagadással járó támadás” egy olyan módszer, mellyel több támadó számítógép összehangoltan kér nagymennyiségű adatátvitelt a megtámadott szervertől elérhetetlenné téve azt más felhasználók számára.
Ai Weiwei még április elején tűnt el, amikor hazaérkezését követően a pekingi repülőtéren letartóztatták. Az illetékes hatóság szerint az 53 éves művészt gazdasági bűncselekményekkel vádolják. Ai Weiwei nem az egyetlen, akinek nyoma veszett. Egy közeli barátja, a sofőrje és könyvelője is hosszabb ideje ismeretlen helyen tartózkodik
Forrás: The Guardian