Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az egyiptomi forradalom Cannes-ban is érezteti hatását

Az egyiptomi forradalom Cannes-ban is érezteti hatását

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 04. 29.
A varázsvilág újra életre kel: Harry Potter filmkoncert a Budafoki Dohnányi Zenekarral
2025-09-03 09:03:38

Varázslatos élmény várja a rajongókat novemberben: a Harry Potter és a bölcsek köve™ teljes filmje

Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben
2025-09-02 09:12:31

Hogyan értjük meg jobban egymást, hogyan formálja identitásunkat a divat, és miként segíti a kommunikációt a

Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
2025-09-01 09:21:49

Októberben érkezik a mozikba az Oscar-díjas Deák Kristóf új filmje, az Egykutya. A feszült hangulatú

Elindult a nyárzáró fesztivál: Szirmai Marci adta át az első SZIN-karszalagot
2025-08-27 18:00:00

Szerda délben megnyíltak a Coca-Cola SZIN kapui, innentől négy napon át tíz helyszínen, több mint 200

további bejegyzések a szerzőtől »

Egyiptom lesz a cannes-i filmfesztivál első díszvendége. Az afrikai ország filmművészete különvetítéseken és május 18-án egy egész napos ünnepségsorozattal mutatkozik be a fesztiválon, amelynek zárófilmje egy francia alkotás, Christophe Honoré legújabb rendezése lesz.

A szervezők hagyományteremtőnek szánják az új kezdeményezést: a díszvendégséggel ezentúl minden évben egy-egy ország filmművészetére kívánják ráirányítani a figyelmet. Nemcsak az egyiptomi forradalom az oka annak, hogy az első kiválasztott ország Egyiptom, a meghívással elsősorban a filmművészet egyik jelentős nemzete előtt kíván tisztelegni Cannes.

A díszvendégség keretében megemlékeznek majd a 2008-ban elhunyt Youssef Chahine világhírű színész-forgatókönyvíró-filmrendezőről, az arab országot pedig rendezők, színészek, producerek és technikai munkatársak fogják képviselni az ünnepségen - jelezték közleményükben a szervezők.

Levetítik a január 25-én kirobbant forradalom eseményeiről készült, 18 nap című filmet, amelyet tíz egyiptomi rendező (Sherif Arafa, Yousry Nasrallah, Mariam Abou Ouf, Marwan Hamed, Mohamed Aly, Kamla Abou Zikri, Sherif El Bendari, Khaled Marei, Ahmad Abdallah és Ahmad Alaa) jegyez. A filmesek költségvetés nélkül, önkéntes alapon hozták létre közös alkotásukat: húsz színésszel tíz megélt, hallott vagy kitalált történetet forgattak le rövidfilmek formájában. A film bevételét pedig arra kívánják fordítani, hogy megszervezzék a politikai és polgárjogi oktatást az egyiptomi városokban.

Az idei cannes-i filmfesztiválon egyébként a Cannes Klasszikusok sorozatban egy 1968-as egyiptomi filmet is levetítenek: Hussein Kamal A postás című alkotását, valamint az idén készült Egy hangya sikolya című filmet, Sameh Abdelaziz rendezésében szabadtéri vetítésen tekinthetik meg az érdeklődök.

A 64. Cannes-i Filmfesztivált május 11. és 22. között rendezik meg. A díjkiosztót követően Christophe Honoré francia filmrendező legújabb alkotásának díszbemutatójával zárul a filmes seregszemle. A Les Bien-aimés (A hőn szeretettek) című filmet versenyen kívül mutatják be.

A 40 éves filmrendező 2007-ben a Szerelmesdalok című filmjével kapott meghívást a cannes-i hivatalos versenyprogramba. Legújabb zenés filmjében a főbb szerepeket Catherine Deneuve és lánya, Chiara Mastroianni, valamint Ludivine Sagnier és Louis Garrel alakítják, de feltűnik a filmben Milos Forman cseh filmrendező is. A melankolikus romantikus komédia a hatvanas évek Prágájától a nyolcvanas évek Londonján át a mai Párizsig vezet.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Franciaország Egyiptom Cannes Cannes-i Filmfesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Mától két Cannes-i díjas film a mozikban Mától két Cannes-i díjas film a mozikban
  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban
  • Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese
  • A boldogság nyomában A boldogság nyomában

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard