Tizenhat újságíró vehette át díjat, mellyel a szakmájukban magas szintet elért zsurnalisztákat ismerik el.
Fotó: Beliczay László
Hagyomány, hogy az 1997-ben alapított, 2005 óta havonta odaítélt elismeréssel járó okleveleket évente egy alkalommal, ünnepségen adják át a díjazottaknak. Az idei díjátadón, amelyet a Minőségi Újságírásért-díj fölött védnökséget vállaló Brit Nagykövetség épületében rendeztek, a kitüntetetteket és a megjelenteket Greg Dorey, az Egyesült Királyság budapesti nagykövete köszöntötte.
– Megtisztelő számomra, hogy az alapítvány engem kért fel a díj védnöki szerepére, hiszen a sajtószabadság és a minőségi újságírás, amelyek ügyét ez a szervezet képviseli, az Egyesült Királyságban is kiemelt fontosságot élvez – mondta köszöntőjében Greg Dorey.
Az ünnepségen először a 2010-ben díjazott újságíróknak adták át az elismerést az alapítvány kurátorai, a zsűri tagjai, illetve Suba János, a díj működését 2010-ben támogató Vodafone Magyarország Zrt. kommunikációs igazgatója. Suba János egyben bejelentette, hogy a Vodafone 2011-ben is a díj támogatója marad, továbbá együttműködik a Minőségi Újságírásért Alapítvánnyal olyan szakmai rendezvények szervezésében, amelyek hozzájárulhatnak a hazai újságíró-társadalom összefogásához és továbbképzéséhez.
A 2011-es díjak átadásakor mutatták be a Minőségi Újságírásért-díj zsűrijének két új tagját, akik a 2002 és 2010 között zsűriző Bánki András és Molnár Patrícia helyére lépnek. A zsűri javaslatára, az alapítvány kuratóriuma Fehér Bélát, a Magyar Nemzet újságíróját és Vizy Dorottyát, a Magyar Rádió szerkesztő-riporterét kérte fel új tagoknak.
A 2011. márciusi díjazottaknak Beke Zsuzsa, a díj idei működését támogató a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs igazgatója adta át az okleveleket. Beke Zsuzsa elmondta, azért döntöttek a díj támogatása mellett, mert szeretnének valamilyen formában hozzájárulni az újságírói munka erkölcsi és anyagi elismertségének növeléséhez, és úgy gondolják, ez a díj ma már komoly presztízst jelent a díjazottak számára.
A díjátadón jelentették be, hogy ismét csatlakozik a díj támogatóihoz a PricewaterhouseCoopers Kft. A PwC 2005-2009 között már volt a díj kizárólagos támogatója. Draskovics Tibor, a PwC vezérigazgató-helyettese az ünnepségen elmondta, azért fontos számukra az alapítvány munkájának támogatása, mert egyre kiemeltebb szerepe van a valóban minőségi újságírói tevékenységnek Magyarországon. Az üzleti kultúra fejlesztésében elkötelezett PwC szeretne rávilágítani a hiteles és tényszerű gazdasági újságírói tevékenység fontosságára is, ezért az alapítvánnyal közösen, üzleti újságírók munkáját elismerő, negyedéves díjat hoznak létre.
Az oklevelek átadása után Mészáros Antónia, aki 2011-től a Minőségi Újságírásért Alapítvány kuratóriumának elnöke is, az alapítvány terveiről beszélt. A támogatóknak köszönhetően, idén először könyv-díjat is kiad az alapítvány, amelyet valamely újságírói műfajban írt, 2011-ben megjelenő könyv szerzőjének ítél majd a zsűri. Beszélt arról is, hogy ettől az évtől kezdve a díjjal járó okleveleket havonta rendezett, újságíróknak szóló, kötetlen, szakmai rendezvényeken adják át, illetve különleges előadókat felvonultató konferenciák és háttérbeszélgetések szervezésére is készül az alapítvány.
Becker András, Cseri Péter, Doros Judit, Dudás Szabolcs, Élő Anita, Falusy Zsigmond, Kempf Zita, Muck Tibor, Nagy Gergely Miklós, Ónody-Molnár Dóra, Pető Péter, Szira Péter, Tamás Gábor, Ungár Tamás, Varga Attila, Zalán Eszter