Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Schmitt Pál az elalvás előtti olvasásra buzdít

Schmitt Pál az elalvás előtti olvasásra buzdít

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 05. 25.
Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
2025-08-22 09:19:41

Augusztus utolsó szombatján ismét benépesül a Bartók-negyed: zenével, kézműves programokkal, civil

Színház, koncert, jóga és trap: jön a SICC Fesztivál
2025-08-21 07:27:30

Augusztus 26-án első alkalommal rendezik meg a SICC Összművészeti Fesztivált az Akvárium Klubban, ahol egész

Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban
2025-08-18 08:44:33

Romvári József, a legendás díszlettervező unokája, Sophy Romvari első egész estés filmje jövőre lesz

Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese
2025-08-15 09:30:00

Év végén jön a mozikba Osgood Perkins, a   Longlegs – A rém   és   A majom   rendezőjének új filmje, a

további bejegyzések a szerzőtől »

Schmitt Pál köztársasági elnök szerdán hivatalában fogadta a Magyar Írószövetség elnökét, akivel a magyar nyelv védelmében és az olvasás népszerűsítésében kifejtett munkájuk összehangolásáról állapodtak meg.


Szentmártoni János
Szentmártoni János költő, író a Sándor-palotában történt találkozót követően az MTI-nek elmondta: bemutatkozó látogatásán elsősorban az anyanyelv védelmére irányuló közös törekvéseiket beszélték meg az államfővel, de az írószövetség elnökeként ismertette a szervezet munkáját, felépítését, illetve közelmúltban megújult honlapjáról is beszélt.

Kiss Norbert, a Köztársasági Elnöki Hivatal társadalmi kapcsolatokért felelős hivatalvezetője hangsúlyozta: az államfő mindenekelőtt a szépirodalom fontosságára hívta fel a figyelmet, utalva például arra, hogy akár az éjjeli alvás előtti rendszeres olvasás is hozzájárulhat az elme frissen tartásához és a lélek harmóniájához. Schmitt Pál emellett fontosnak tartotta megjegyezni, hogy irányzatoktól függetlenül valamennyi író elismerést érdemel, mivel munkájukkal az olvasókat szolgálják - fűzte hozzá.

Az írószövetség elnöke rámutatott továbbá arra is, hogy a felek között egyetértés alakult ki arról, hogy a rohamosan terjedő digitalizáció gyökeresen átalakítja az olvasási szokásokat. Mint mondta, a köztársasági elnökkel együtt azon a véleményen vannak, hogy a papíralapú könyvek háttérbe szorulása után is fenn kell tartani az emberekben a betű szeretetét.

Szentmártoni János elmondta, az államfővel abban állapodtak meg, hogy az írószövetség a kortárs írókat is bevonja az olvasás népszerűsítésébe, akiknek így egyebek mellett módjuk lesz rendhagyó irodalom órákon közelebb hozni műveiket a diákokhoz. Hozzátette: Schmitt Pál kezdeményezésére jövőben fél évente tartanak megbeszéléseket az elért eredmények számbavételére.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Magyar Írószövetség Kultúrpolitika

Ajánlott bejegyzések:

  • Gyilkosság, romantika, Balaton Gyilkosság, romantika, Balaton
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard