Az énekesnő, a dal és maga az eurovíziós dalfesztivál önmagában is megosztja a kedélyeket, és bár Wolf Kati végül csak a 22. helyezést érte el, a Szerelem, miért múlsz? nem tűnik el nyomtalanul a süllyesztőben.
Ehhez többek közt egy jól sikerült remix is hozzájárul, melyet a fősodortól távoli elektronikus zenész, Deutsch Gábor/Anorganik készített, aki nemrég költözött haza Berlinből.Nem igazán a pop műfajában létezel, hogy jött az ötlet, hogy hozzányúlj ehhez a számhoz?
Mivel az MR2 Petőfi Rádió nem játssza az eredeti dalt, ők kértek fel, hogy készítsek belőle számukra egy exkluzív verziót.
Az, hogy ilyen távol áll tőled ez a stílus, mennyire nehezítette meg a dolgod?
Mindig csak azt használom egy dalból, ami tetszik, vagy valamiért megfog.
Van, hogy a felismerhetetlenségig szétcincálom, aztán újraépítem, csak más szabályrendszer, más hangzásvilág szerint. Jelen esetben is így indultam el, tudtam, hogy milyen hangzást akarok elérni és ahhoz alakítottam a számot. Bár az éneket a lehető legteljesebben meg kellett tartanom, hogy az eredeti verzió felismerhető legyen, ennek ellenére megpróbáltam a saját stílusommal átitatni és kicsit újraírni a dalt.
Hogy határoznád meg a te zenei stílusodat?
Sokféle elektronikus zenei stílus érdekel, sosem ragadtam le igazán egy világnál a 12 éves pályafutásom alatt, például második, „Turning Thirty“ c. albumomon is a downtempo-tól a hiphop-on és nujazz-en keresztül a finomabb house számokig sok minden megtalálható. Ez a remix leginkább a post dubstep hullámhoz köthető, ami jelenleg Nagy Britanniában a legfrissebb elektronikus zenei stílusok egyike.
Berlinben éltél egy évet, milyen tapasztalataid vannak?
Berlin jelenleg kétségtelenül Európa egyik legfőbb kulturális bázisa, emellett természetesen egy remek, élhető város rengeteg parkkal, bicikliúttal, művészeti és szociális „egymásra figyeléssel“, lehetőségekkel, támogatásokkal.
Mennyire kaptál lehetőséget a megmutatkozásra kint?
Szerencsére egy-két felkérésem is akadt (legutóbb például a Budapest Experience of Art (BEA) nevű 24 órás speciális kiállításon budapesti zajokból készített hanginstallációt mutattam be az Artitude nevű galériában a berlini közönségnek), ezen kívül úgy érzem, nagyon inspiráló találkozásaim születtek a saját szubkultúrámból érkező és más műfajokban mozgó emberekkel egyaránt. Sok mindent láttam és tanultam a kinti kulturális életből, amit hasznosítani tudok, és hát vannak Berlinhez kapcsolódó távolabbi terveim és megvalósításra váró ötleteim.
Itthon mik a terveid a közeljövőre?
Jelenleg épp az imPro iskolában tanítok mixing és masteringet a feltörekvő elektronikus zenei producereknek, majd a kölni fesztiválon játszom június elején. Mivel hazai fesztiválfellépéseim a VOLT-on kívül nem lesznek, alkotni fogok: egy post-dubstep / future garage albumot szeretnék összehozni. Ezen kívül még a Turning Thirty-ről fogunk remix verziókat megjelentetni ügyes fiatal hazai tehetségek közreműködésével a saját Dublife Music nevű kiadónkon.