Az állatvilágban, ahogy az állatok, úgy péniszük is nagyon különbözik egymástól. Az azonban mindegyikre igaz, hogy valamilyen formában spermiumokat bocsájtanak ki magukból, melyekkel a megtermékenyítik a nőstényeket.
De a hasonlóság ezzel véget is ért. Az evolúció során néhány figyelemre méltó újdonság jelent meg a péniszdizájnok területén.
A réce hímtagja dugóhúzó alakú, melynek pontosan az ellentéte a nőstény vaginája. Senki nem tudja, miért alakult ki ez a hatalmas szerszám, de a kutatók szerint ez egy jó példa az elszabadult szexuális szelekciónak, mely a nőstényeknek való megfelelés jegyében extrém végletekben jelenik meg.
A laposférgek is izgalmas jószágok, legalábbis hímtagjuk tekintetében.

A selymes bársonyos szalag nem egy új divatkiegészítő, hanem két laposféreg, akik a nemi szervükkel csatáznak. A tengeri férgek hermafroditák, azaz rendelkeznek mind férfi, mind női nemi szervekkel. Petét rakni azonban macerásabb dolog, mint spermát, ezért minden féreg hím szerepre vágyik. Ezért amikor két laposféreg találkozik, harcba keverednek egymással. Ez akár másfél órán át is eltarthat, és a vesztes számos sebet szerez.
Kacslábú rák

A hermafrodita állatok minden évben újranövesztik férfiasságukat a párzási időszak kezdetére. Kutatások szerint a vízminőség meghatározza mind a méretet, mind az alakját, így nyugodt vízben vékony és hajlékony a farkuk, míg ha a körülmények rosszabbak, akkor rövidebb és merevebb.
Bab zsizsik

Zsizsikkel szerelmeskedni nem lehet annyira kellemetes élmény. Ennek az apró élőlénynek a hímtagján ugyanis kemény éles tüskék vannak. A rémes szerszám nem céltalan, arra szolgál, hogy megakadályozza, hogy a nőstényeket más is megtermékenyítse, és ezzel azzal kényszerítik őket, hogy minél több petét termékenyítsenek meg, és így adják tovább a hímek génjeit.
Piton

A pénisz gyakran barázdált, kampós, hogy jobban be tudjon hatolni a nőstény kloákájába, illetve hogy az aktus során a nőegyed ne menekülhessen el.
Hangyászsün

Azt, hogy épp melyik van használatban, állandóan változik a párzás során. Ez a szerv évekig megdöbbentette a tudósokat, akik később a hangyászsünök viselkedése alapján jöttek rá, hogy a nőstény és a hím egyedek száma nem kiegyenlített, ezért így tudják biztosítani a minél biztosabb megtermékenyítést.
Argonauta
