Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Apa is csak egy van

Apa is csak egy van

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 06. 16.
Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
2025-06-23 11:34:56

Világsztárok, hazai kedvencek, több mint 200 fellépő, öt nagy színpad és négy napnyi megállíthatatlan buli

Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
2025-06-21 06:00:00

Közös főzések, új kultúrák felfedezése, és egy jó ügy támogatása. Az UNICEF havonta egy új ország

Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip
2025-06-20 11:29:57

Benson Boone nem kegyelmez 2025 nyarának: új albuma, az American Heart mély érzelmekkel, nagyívű dallamokkal és

további bejegyzések a szerzőtől »

Ajándékkészítés, báboktatás és gyerekrajzelemzés is várja a látogatókat apák napján vasárnap a Zöld Pardonban Budapesten.

forrás: zp.hu
A programokat apa-gyerek pszichodráma-foglalkozás, kedvenc mesék felolvasása, párkapcsolati grafológia és tombola is színesíti. Az esemény elsődleges célja felhívni a figyelmet a szülők egyenrangú szerepére, a szülői felelősségvállalás fontosságára, a szerepek egyenlőbb megosztására.

A program a Bocs Alapítvánnyal és a Három Királyfi, Három Királylány mozgalommal együttműködésben valósul meg.

A Jól-Lét Közhasznú Alapítvány idén pályázatot írt ki óvodák számára Apa is csak egy van címmel annak bemutatására, hogyan ösztönzik az intézmények az apák szerepvállalását gyermekük mindennapjaiban. Mivel a boldog és kiegyensúlyozott gyermekkorhoz az apákkal való közös élmények is hozzátartoznak, fontos, hogy a családdal szorosan együtt élő közösségek, így az óvodák is beépítsék nevelési programjukba a nap megünneplését.

Az Apabarát óvoda díj nyertese az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Terézvárosi Gyakorló Óvodája lett Apák és nagyapák napja műsortervével és Apafejlesztési programtervével. A Legjobb előadás díjat az újpesti Viola Óvoda érdemelte ki, a legkreatívabb vetélkedő kategóriában a csepeli Gyermekláncfű Fenyves tagóvoda végzett az élen - közölte az alapítvány az MTI-vel.

A Látható apák című fotó- és gyermekrajz-kiállítást - amelyet az előző évek pályázatainak anyagából, illetve a Svéd Nagykövetség által a szervezők rendelkezésére bocsátott képekből állítottak össze - vasárnap Nyíregyházán tekinthetik meg az érdeklődők.

Az apák napja ünneplése az Egyesült Államokból indult az 1900-as évek elején. Lyndon B. Johnson elnök 1966-ben nyilvánította hivatalosan is ünneppé június harmadik vasárnapját. Magyarországon 1994-ben indult mozgalom az apák napja meghonosítására.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Fesztivál Gyermek

Ajánlott bejegyzések:

  • Kezdődik a Cziffra Fesztivál! Kezdődik a Cziffra Fesztivál!
  • Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod! Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod!
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr487897422

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard