Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Plácido Domingo vezényelheti a magyar operát

Plácido Domingo vezényelheti a magyar operát

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 06. 26.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

A Los Angeles-i Operában négy előadás keretében mutatják be a magyar nemzeti operát. Az előadásokra a jegyeket nemsokára elkezdik árusítani.

 
Hamarosan megszületik a Los Angeles-i Operával a végső megállapodás és ezzel megnyílik az út az előtt, hogy az amerikai nyugati part rangos dalszínházában novemberben négy előadáson bemutassák a Bánk bánt - jelentette be pénteken a Los Angeles-i magyar főkonzulátusnak a magyar EU-elnökség befejeződése alkalmából adott fogadáson Magony Zsolt, a Megakoncert egyik vezetője.

Magony Zsolt megerősítette, hogy a magyar nemzeti operát Plácido Domingo vezényli, rendezője Káel Csaba. A díszletet Csíki György, a jelmezt Tordai Hajnal tervezi, a koreográfus Solymosi Tamás, a darab betanítója pedig Gregory Vajda lesz. Magony bejelentette, hogy a Los Angeles-i Bánk Bán jelentősebb szerepeit Klein Ottokár, Wiedemann Bernadett, Rost Andrea, Blickner Szabolcs, Szemerédy Károly, Kármándy Mihály, Perencz Béla, Clementis Tamás énekli. A jegyek árusítását hamarosan elkezdik az előadásokra, amelyek időpontja november 16., 19., 22. és 27.

Bokor Balázs nagykövet, Los Angeles-i magyar főkonzul elmondta, hogy a képviselet kezdeményezésére az előadások promóciójára megalakult a Plácido Domingo barátai a Bánk bán Los Angeles-i Operában történő bemutatásáért nevű társadalmi támogatói bizottság. A testület tiszteletbeli elnöke Plácido Domingo, a Los Angeles-i Opera igazgatója.

A bizottsághoz csatlakozott Michael Antonovich, a 10 milliós Los Angeles megye vezetője, Leroy Baca, a megye seriffje, Alan Buckelew, a Princess Cruise hajózási társaság elnök-vezérigazgatója, a Nobel-díjas Oláh György professzor, George Pataki, New York volt kormányzója, Antonio Villaraigosa, Los Angeles főpolgármestere, Michael Moore, a Raleigh Filmstúdió elnöke, John Heubusch, a Ronald Reagan Alapítvány igazgatója, Maxmilian Teleki, az Amerikai Magyar Koalíció elnöke, Zsigmond Vilmos, Oscar-díjas magyar származású filmoperatőr, Allen Gross, a Santa Monica-i Filharmonikusok zenei igazgatója, Pereházy Miklós, a Los Angeles-i Egyesült Magyar Ház elnöke és Antal Nimród magyar származású Hollywood-i filmrendező.

A bizottság ügyvezető elnöke, a főkonzul, várja még a magyar származású Adrien Bródy, Drew Barrymore és Mariska Hargitay filmszínész, valamint Steve Udvar-Házy ismert kaliforniai üzletember csatlakozását is. A képviselet Facebook-oldalat indított a Bánk Bán Los Angeles-i előadásával kapcsolatban.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Los Angeles Placido Domingo Opera

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr717897692

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása