Tíz sikertörténet élni akarásról, kitartásról és a gyilkos kór feletti győzelemről.
A halál torkából jöttek vissza. Van köztük, akinek több létfontosságú szervét is megtámadta a gyilkos kór, és olyan is, akinél az utolsó pillanatban vették észre, hogy baj van. Tíz világhírű tehetség, aki felvette a kesztyűt egy pusztító betegséggel szemben, és győzedelmeskedett. Összeállításunkban az ő sikertörténeteiket mutatjuk be.Anastaciáról 2003-ban egy véletlen folytán derült ki, hogy rákos. Mivel sokat fájt a háta, úgy döntött, megkisebbítteti a melleit, s a műtétet megelőző vizsgálatok során fedezték fel a daganatot a mellében. Azonnal kezeltetni kezdte magát, kemoterápián és sugárkezelésen is részt vett, majd teljes felépülése után létrehozta az Anastacia Fund nevű alapítványt, amely a fiatal nők figyelmét igyekszik felhívni a mellrák korai felismerésének fontosságára. Az életért folytatott elszánt küzdelme nők ezreinek adott reményt, köztük sok hírességnek is.
Cynthia Nixonnál öt évvel ezelőtt diagnosztizáltak mellrákot. Mialatt a Szex és New York fénykorát élte, addig Cynthia a betegség ellen küzdött. A színésznő kerülte a nyilvánosságot a kezelések alatt, s csak két évvel később, a Good Morning America című műsorban merte kijelenteni: orvosai gyógyultnak nyilvánították. A híresztelések szerint részben betegsége hozta össze mostani menyasszonyával, Christina Marionival, aki legfőbb támasza volt a nehéz időkben. Nixon és partnere azóta családot is alapítottak, s a színésznő
a Susan G. Komen - A Gyógyulásért alapítvány nagykövete lett.
Robert De Niro nyolc évvel ezelőtt egy rutinvizsgálat során jött rá, hogy prosztatarákban szenved. A jó egészségügyi állapotának köszönhette a korai gyógyulását. A betegségét és a kezelését sem verte nagy dobra: kerülte a médiát.
Kylie Minogue-ról 2005-ben derült ki, hogy mellrákja van, a hír az egész világot sokkolta. Az ausztrál popdíva azonban nem esett kétségbe, rögtön félretette a karrierjét, törölte koncertjeit, és a legjobb orvosokra bízta magát. A franciaországi kezelések után sikerült visszatérnie a popiparba, és 2006-ban bejárta Ausztráliát a Showgirl: The Homecoming című turnéjával.
Ewan McGregornak a bőrrákkal kellett megküzdenie, és sikerült neki. 2008-ban vette észre a gyanús kinézetű anyajegyet a jobb szeme alatt, ami elrákosodott, ezért kénytelenek voltak eltávolítani. „Óvatosnak kell lenned, ha fakó a bőröd, mindegy mennyi időt töltesz a napon” – mesélte McGregor. A Csillagok háborúja sztárjának az volt a szerencséje, hogy időben észrevette az elváltozást, és nyomban orvoshoz fordult.
Sheryl Crow country énekesnőnél is sikerült időben felfedezni a betegséget, s így ő is a rákot túlélők csapatát erősíti. Oprah Winfrey műsorában azt mondta, gyógyulása óta sokkal többre értékeli az életét és a családját, ezért vett egy házat Nashville-ben, hogy közelebb lehessen szeretteihez. Családja azóta két adoptált kisfiúval is gyarapodott, akiket Crow azóta is egyedülálló anyaként nevel. 2006-ban ugyanis a mellrákon kívül egyéb magánéleti problémákkal is meg kellett küzdenie: vőlegényével, Lance Armstrong kerékpárversenyzővel alig pár héttel a sokkoló diagnózis előtt bontották fel eljegyzésüket.
Lance Armstrong maga is rák-túlélő, nála 1996-ban diagnosztizálták áttétes hererákot, akkor az orvosok azt mondták, hogy 40 százalék esélye van a túlélésre, mert a kór az agyát és a tüdejét is megtámadta. Armstrong legyőzte a betegséget, és 1999-2005 között sorban megnyerte a Tour De France-ot. Egy rákellenes szervezetet is létrehozott Lance Armstrong Alapítvány néven, amelynek vezetését azóta is szívügyének tekinti. Négy év pihenő után 2009-ben újra nyeregbe ült, és az az évi Tour De France-on harmadik lett.
Rod Stewart, a britek rockcsillaga 2001-ben egy rutinvizsgálat során tudta meg, hogy rosszindulatú pajzsmirigyrákja van. A daganatot műtéti úton eltávolították, s Stewart szövődményektől mentesen térhetett haza. Az operáció után visszanyerte a hangját, sőt szerinte jobban énekel, mint valaha.
Christina Applegate-et 2008-ban támadta meg a gyilkos betegség. Mellrákja miatt mindkét mellét el kellett távolítani, de a műtét után sikeresen felépült, és azóta egy egészséges kislánynak is életet adott. Christina az édesanyjától örökölhette a mellrákra való hajlamot, őt is megtámadta a betegség, de szintén túlélte a sok esetben halálos kórt.
Legutóbb Michael Douglasről derült ki, hogy rosszindulatú daganata van: 2010-ben előrehaladott stádiumban levő gégerákot állapítottak meg nála, és két hónapig kellett kemoterápián, valamint sugárkezelésen résztvennie. 15 kilót fogyott a betegsége alatt, és sokan azt hitték, 66 évesen nem sok esélye van a túlélésre. Januárban orvosai azonban jó hírt közölhettek: az Oscar-díjas színész kigyógyult a rákból. Vélhetőleg nem kis szerepe volt ebben annak, hogy Douglas végig hitt felépülésében, és minden betegsége alatt adott interjújában hangsúlyozta: nem célja feladni a küzdelmet, meg akar és meg is fog gyógyulni. A felépülésbe vetett hitét pedig mi sem bizonyítja jobban, mint hogy azóta már egy filmszerepet is elvállalt a Librace című filmben, amit majd 2013-ban láthatunk a mozikban.
Forrás: Hirado.hu