Ezekben a múzeumokban nem fogjuk híres festők képeit, dór oszlopfőket vagy egyéb neves történelmi korok maradványait megtalálni. Van viszont halál, nyuszi és szex.
Mindenkinek mások az utazási szokásai. Van, aki pontról pontra végigköveti az útikönyvek által ajánlott túrákat, és van olyan is, aki csak elindul egy városban, hátha belebotlik valami érdekesbe. A két véglet hívei nagyjából ugyanolyan eséllyel bukkannak rá a most következő múzeumokra, hiszen ha szerepelnek is egy turistáknak szóló térképen, valószínűleg nem ezek lesznek a legelsők a listán.Hat állomásról esik majd szó az alábbiakban, melyek közül az első öt Los Angelesben található – ha valaki mindet meg szeretné nézni egyszerre, elég egy repülőjegy.
Nyuszi Múzeum
Az ártatlannak tűnő Nyuszi Múzeumban minden a hosszú fülű állatkák körül forog. Az épületben több mint 28.000 nyúllal kapcsolatos tárgyat őriznek. Ez lehet plüssállat, kis figurák, képek és természetesen igazi, élő nyulak is vannak. Ez utóbbiak speciális kiképzésben részesültek, a látogatók örömére.
A Nyuszi Múzeum egy családi házban üzemel, így ha szeretnénk meglátogatni, akkor előre kell szólni. A kiállítás legfurcsább része egyértelműen a tulajdonosok néhai nyulainak mesterségesen konzervált földi maradványai.
Erotika Múzeum
Elég frekventált helyen, a hollywoodi hírességek sétányán, Liberace csillagától pár lépésre található az Erotika Múzeum. A 600 m2-es kiállítótérben minden helyet kap, ami szexi, őrült vagy menő. A szobrok és képek mellett média állomások is vannak. Az erotika történelmi fejlődése mellett a modern kor internetes pornója is helyet kapott, sőt, egy „tanítható kiállítás” segítségével az Egyesült Államokban népszerű „szex oktatáshoz” is segítséget nyújt a múzeum.
Rendőrmúzeum
A város rendőrségének (Los Angeles Police Department, alias LAPD) gazdag történetét mutatja be ez a múzeum. Sok ismerős járművet fogunk találni, elsősorban olyanokat, melyekkel a rendszerváltás után elérhetővé vált amerikai filmekben üldözik a rosszfiúkat. Ezen kívül vannak még cellák, régi fegyverek és elhíresült bűntények során szitává lőtt autók, felszerelések. A múzeum egy 1925-ben épült, használaton kívüli rendőrőrsön található.
Pici Fekete Rucik Múzeuma
Nem minden fekete kosztüm ugyanolyan. A Design és Kereskedelem Divat Intézetében kiállított tárgyak formában és kidolgozásban változatosak, egy közös van bennük, mind fekete. A ruhák többsége neves tervezőktől való, találhatunk itt darabokat Christian Diortól, Karl Lagerfeldtől és Monique Lhuilliertől is. Természetesen híres kosztümök is helyet kaptak itt, elsősorban olyanok, melyeket a hollywoodi filmipar tett halhatatlanná. Mivel a kiállítás valószínűleg a hölgyeket érdekli jobban, így a legérdekesebb öltözetet is az ő szájízük szerint választottam ki. Ez nem más, mint az a latexből készült pici fekete ruci, melyet Kristin Bauer hordott az „Inni és élni hagyni” (True Blood) nevű vámpíros-szerelmes sorozatban.
A Halál Múzeuma
Itt mindent meg lehet találni, ami az elmúlással kapcsolatos. Ez a hely elsősorban az erős idegzetű látogatóknak ajánlott. Van itt sorozatgyilkosok által készített műalkotásoktól kezdve hullaházi fotókon át a koporsó-kiállításig minden. Megnézhetjük a különféle kivégzőeszközök másolatait, Charles Manson gyilkosságainak helyszíneit, és boncolásokról készített videókat is.
Nem szégyen, ha kissé émelyegve távozunk innen, hiszen a múzeumban nagyon gyakori, hogy valaki elhányja magát vagy elájul. Sajnos nem lehet kizárni azokat az őrülteket, akik ide gyerekeket akarnak vinni, mindenesetre az múzeum dolgozói erősen ajánlják, hogy csak felnőttek látogassák őket. A kiállítás egyik legérdekesebb része pár tárgy, melyeket az 1997-es Gate szekta csoportos öngyilkosságának helyszínéről vittek oda.
Aki nem akar repülni...
Ha nem terveztük mostanában, hogy Los Angelesbe utazunk pár pici fekete ruci és boncolós videók miatt, akkor Magyarországon is kiélhetjük a furcsa kiállítások iránti vágyainkat. Pár perc böngészés után ilyen gyöngyszemekre bukkantam, mint az Országos Húsipari Kutatóintézet Húsipari Múzeuma, vagy a Fővárosi Csatornázási Művek Üzemi Gyűjteménye. Kétségkívül a legperverzebb – legalábbis név alapján – a Pénzügyőr és Adózástörténeti Múzeum, ahol a vállalkozói réteg által mérsékelten kedvelt szervezet történetével, illetve érdekes pénzügyőri nyomozások részleteivel ismerkedhetünk meg.
Forrás: weird news