Dominique Strauss-Kahn története ötletet adott az egyik amerikai sorozat forgatókönyvíróinak: a szexbotrány nemsokára a képernyőkre kerül.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója példaképnek tekinthető? Aligha – szólna szinte minden válasz. Talán azonban lenne egy kisebb csoport, aki igent mondana. Ők pedig nem mások, mint a forgatókönyvírók.Dominique Strauss-Kahn jó alapot szolgáltatott arra, hogy története a tévéképernyőre kerüljön. Az esküdt ellenségek című sorozat egyik részét a valutaalap igazgatójának szaftos története ihlette.
A történet természetesen csak alapot szolgáltat, és a sorozat forgatókönyírói kiszínezik az alapvetően már most is elég szaftos története. Az ominózus epizódban a szexbotrányba keveredő hatalmi pozícióban lévő férfi szerepét Franco Nero játssza el.
A Dick Wolf által kreált, több mint egy évtizede futó tévésorozat jogi bonyodalmakat támaszthat a produceri iroda, és a készülő epizódot műsorukra tűző tévéállomások számára.
A "különleges ügyekben" a rendőrök mindig az erőszak áldozatait oltalmazzák - csakhogy DSK esetében a bíróság előtt még be kell bizonyítani a vádat. Így a szövegírók óvatosan nyúlhatnak az esethez. Annál is inkább, mert a per előtt kellene sugároznia az epizódot ahhoz, hogy a lehető legnagyobb nézettséget és a maximális bevételt érjék el. Viszont a filmváltozat óhatatlanul befolyásolná a közvéleményt.
Ahogy más epizódokban is előfordul, a DSK-ügynek szentelt adás is valószínűleg felhasználná a vádhatóság részéről nyilvánosságra hozott elemeket.
A kérdés, hogy elmegy-e az epizód addig, hogy a volt IMF-vezérre emlékeztető szereplő elköveti a terhére rótt nemierőszak-kísérletet és mindazt, amivel az ügyészség vádolja? Amennyiben igen, az erősen befolyásolná döntésében az esküdtszéket. "Ha netán a bíróság mégis felmentené, DSK jelentős összegű kártérítést követelhet személyének megrágalmazása miatt" - szögezte le a Le Figaronak Fabrice Lorvo ügyvéd, aki a kommunikációs kérdések jogi szakértőjének számít.
Ám ha elítélik, a tévéfilm akkor is okot és alapot szolgáltathatna arra, hogy pereljen. Azzal érne fel ugyanis, hogy kettős büntetés sújtja: az amerikai igazságszolgáltatásé és a tévénézőké. Az IMF volt főnöke a producert és az epizódot sugárzó tévétársaságokat egyaránt perelhetné.
Forrás: Hirado.hu