Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Bereményi nyert!

Bereményi nyert!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 09. 12.
Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

további bejegyzések a szerzőtől »

Tegnap a Vígszínházban vastaps és ováció fogadta a Magyar Dal Napja alkalmából rendezett „Ki Magyarország legjobb szövegírója?” szavazás győztesét, Bereményi Gézát.

A közel két héttel ezelőtt indított szavazáson nem csak megadott szerzőkre lehetett szavazni, de javaslatot is lehetett tenni szövegírókra. Közel tízezren voksoltak, és jelöltek, természetesen sokaknak jutottak eszébe a nagy nevek, mint pl. Dusán, Bródy, Geszti, Sziámi, de a fiatalabb generáció tagjaira is számos szavazat érkezett.

Mi értelme egy ilyen játéknak? Mi az hogy „legjobb szövegíró?”

Kétségtelen, hogy a rangsorolás szinte lehetetlen, de kíváncsiak voltunk, hogy a Kultúrpart olvasói számára ki, kik azok a meghatározó emberek, szerzők, költők, akik a legjobb, legerősebb dalszövegekben tudták megfogalmazni a mindnyájunkat foglalkoztató gondolatokat, érzéseket.

A verseny kiötlésekor rögtön problémaként merült fel a díj kérdése, hiszen mivel díjazhatunk egy szövegírót? Arany töltőtollal? Wellness hétvégével? Arra jutottunk, hogy legjobb lesz, ha nem őt, hanem egy általa tehetségesnek tartott, de kezdő zenekart, előadót támogatunk 40 óra stúdiómunkával, a Kultúrpart vadonatúj stúdiójában, Sándor Csaba hangmérnök vezetésével – így segítve a feltörekvő zenész és dalszövegíró generációkat.

Fotó: Kalmár Bence Mádhava

A mezőny az utolsó pár napban élesedett ki, Lovasi András és Bereményi Géza között, míg végül szombaton éjfélkor lezárult a szavazás, és a győztes Bereményi Géza lett. Szerencsére sikerült őt utolérnünk, így legnagyobb örömünkre személyesen is meg tudott jelenni a Vígszínházban a Magyar Dal Napja alkalmából rendezett díszelőadáson, ahol hatalmas vastaps és ováció fogadta. Bereményi magával hozta azokat a fiatal barátait is, akik felhasználhatják a 40 órás ajándékot, Dobri Dani és Nagy Péter a „Dobriden” formáció tagjaiként hajoltak meg a közönség előtt. A Kultúrpart nevében pedig Novák Péter és Küttel Dávid egy régi Cseh Tamás dallal, a tangóval köszöntötték a 64 éves szerzőt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Díjak Magyar Dal Napja Bereményi Géza Üzenet a Földről Kultúrpart Stúdió

Ajánlott bejegyzések:

  • Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
  • Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Amíg élek – A Chalga új albuma személyesebb, poposabb és népibb egyszerre Amíg élek – A Chalga új albuma személyesebb, poposabb és népibb egyszerre

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897900614

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard