Idén immár a negyedik alkalommal szervezik meg a Fenntarthatósági Napot a Millenárison, melynek fő célcsoportjai a fiatalok.
Éppen ezért Mimó és Csipek sem hiányozhat a programról, hogy általuk a legkisebbek is minél többet tudjanak meg a fenntartható zöld gondolatokról. Délután pedig a bábelőadás anyagát tartalmazó Mimó és Csipek az erdőben című mesekönyvet is bemutatják a Pagony meseboltban.Az első Fenntarthatósági Napra 2008. november 21-én került sor, a másodikra 2009. szeptember 25-én. 2010-ben újra szeptember 25-én rendezték meg, és idén már a negyedik következik a sorban méghozzá 2011. szeptember 24-én. Az FN4-hez kapcsolódóan a Millenáris a délelőttöt a gyerekeknek, családoknak szánja, hogy megismertesse velük a fenntartható fejlődés fogalmát. Ebben segít a Gryllus dalokkal tűzdelt bábelőadás, Mimó és Csipek az erdőben, ami a legfontosabb problémákra - szelektív-hulladékgyűjtés vagy a takarékos víz- és energia használat - hívja fel a legkisebbek és szüleik figyelmét. Az előadásokat inverz graffitivel egybekötött, „Találkozz Mimóval és Csipekkel életnagyságban” játék előzi meg. Az előadások időpontja reggel 10h és 12h.
A bábelőadás mellett különböző foglalkozások segítik a zöld gondolatok elmélyítését a délelőtt során: a bábelőadáson tanultakat a környezettudatos akadálypályán ellenőrizhetik a gyerekek, a kézműves foglalkozásokon újra hasznos eszközöket, tárgyakat készíthetnek az érdeklődők méghozzá újrahasznosítható hulladékból. Ezen kívül erdei körjátékokkal valamint az életnagyságú Mimóval és Csipekkel kedveskednek a programra kilátogatóknak.
A sűrű délelőtti program után délután 4-kor Mimó és Csipek barátaikkal, Ficakkal, Kupaccsal, Potykával, Berkával és Cserkével, elmennek a Pagony meseboltba magukkal víve a Bábos Ládikót, hogy ott is népszerűsítsék és megismertessék a kicsiket a zöld életmód alapjaival. Itt tartják ugyanis a Mimó és Csipek az erdőben című mesekönyv rendhagyó és interaktív bemutatóját.
A „Bábozd Zöldre az Otthonod” programot az Európalánta Egyesület környezetvédelem és a hagyományőrzés iránt elkötelezett csapata működteti, akik kisgyermekeknek szóló komplex környezeti nevelési programot állítottak össze. A program szeptembertől újabb óvodákba látogat el és nyújt segítséget mind az óvónőknek, mind a gyerekeknek a zöld gondolatok elsajátításában. A program célja a felnövekvő generációk minél korábbi elérése, hiszen a környezettel kapcsolatos értékrendszer kialakítása szempontjából az óvodáskor ideális és fontos szakasza az ember életének.
Az első félévben több mint 3000 gyermeket ismertettek meg a környezettudatos életmód alapelveivel Egerben, Győrött, Miskolcon, Veszprémben és Székesfehérvárott. Munkájukat ősszel többek között Dabason, Turán, Galgahévízen, Dunakeszin és a budapesti Pető Intézet óvodájában folytatják, hogy 10 előadáson keresztül újabb 1000 kisgyermek számára tegyék alapélménnyé a környezettudatos szemléletmódot, sőt hétköznapi rutinná a szelektív-hulladékgyűjtést vagy a takarékos víz- és energia használatot.