Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Öt éve hunyt el az egyik legnagyobb magyar zenész

Öt éve hunyt el az egyik legnagyobb magyar zenész

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 09. 23.
Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
2025-07-25 08:46:36

Több mint 600 programmal, új tematikákkal, megújult helyszínekkel és izgalmas ősbemutatóval várják a

Kezdő dalszerző vagy? Jelentkezz az Artisjus új mentorprogramjába!
2025-07-24 07:59:26

Mentorprogramot indít az Artisjus, pályakezdő vagy fejlődni vágyó dalszerzők számára. A programban elismert

Egy nap Schuberttel – A kamarazene ünnepe a Summerfesten
2025-07-22 08:18:46

Július 25-én a Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi Summerfestjének egyik legkülönlegesebb eseménye, a

Stephen King új rémálma: Itt A hosszú menetelés előzetese
2025-07-21 13:35:21

Stephen King egyik legnyomasztóbb disztópiája hamarosan megelevenedik a mozivásznon. A Francis Lawrence

további bejegyzések a szerzőtől »

A magyar jazz kiemelkedő alakja több műfajban is jeleskedett.

Pege Aladár 1939. október 8-án, Budapesten nagybőgős családba született. A Bartók Béla és a Liszt Ferenc Zeneakadémia után Nyugat Berlinben is tanult Reinhold Zepperez irányítása alatt.

Élete során számos külföldi helyen fellépett, többek között New York –i Carnegie Hallban is öregbítette a magyar zene hírnevét. Ez azért is emlékezetes, mert ott kapta meg a világ legjobb nagybőgősének, Charles Mingusnak hangszerét ajándékul a művész özvegyétől.

1978-tól egészen nyugdíjba vonulásáig a Zeneművészeti Főiskola docense volt. A jazz mellett a klasszikus zenében is jeleskedett, a két műfaj közös hatása még érdekesebbé tette játékát.

2002-ben virtuóz játékáért, a jazz magyarországi népszerűsítéséért és kiemelkedően eredményes oktatói tevékenységéért Kossuth-díjjal jutalmazták, de emellett számos más, rangos kitüntetést is kapott.

Halála után két évvel megalakult a Pege Aladár Emlékbizottság, a művész szellemi hagyatékának megőrzése, továbbadása és emlékének ápolása céljából.

Pege Aladár 2006. Szeptember 23-án hajnalban hunyt el. Halálának évében ünnepelte első színpadra lépésének 50. évfordulóját.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Jazz Gyász Klasszikus Hot Jazz Band Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Kezdődik a Cziffra Fesztivál! Kezdődik a Cziffra Fesztivál!
  • Orgonák éjszakája Orgonák éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr797900982

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard