Gyermekszínházi előadások kicsiknek, nagyoknak. Őszi sorozatukban a 2011 májusában megrendezett 6. Gyermek- és Ifjúsági Színházi Szemle előadásaiból láthatnak válogatást az érdeklődők.
Október 26., szerda 9.30Petőfi Sándor: A helység kalapácsa a szlovákiai Csavar Színház vendégjátéka iskolásoknak.
A városi komédiák hangulatát idéző produkció Petőfi páratlan humorával, groteszk elemekkel fűszerezve tárja elénk e különös világot. Az előadást a közönséggel való állandó kommunikáció, a sokszor improvizációnak tűnő stílusgyakorlat és interaktív játékmód teszi fergeteges komédiává, ezt színesíti Bodonyi András zenéje, mely igazi Petőfi korabeli hangulatot varázsol a színpadra.
Játssza: Gál Tamás; Zene: Bodonyi András
Október 26., szerda 11.00
Arany János: A nagyidai cigányok a szlovákiai Csavar Színház vendégjátéka iskolásoknak
A magyar irodalom egyik legnagyszerűbb alkotása, mely Arany lenyűgöző, felülmúlhatatlan humoráról árulkodik. A magyar katonák, már nem bírván tartani Nagyida várát, a helyi cigányságra bízzák, hogy őrizzék, védjék, míg ők élelmet szerezve vissza nem térnek. Csóri vajda azonban túljár mind a magyar, mind a labancok eszén, s megteremti „Cigányországot”. Vagy mégsem? A fergeteges humorú, interaktív, játékos előadásban elhangzó autentikus cigányzenét Bodonyi András gyűjtötte Szepsi környékéről. A dalok eredeti cigány nyelven, illetve magyarul hangzanak el.
Játssza: Gál Tamás; Zene: Bodonyi András
Az előadás 2010 júniusában megkapta a XXII. Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválján Kisvárda Polgármesterének díját, illetve nominálták a Magyar Színikritikusok Díja 2010-re, valamint diplomát kapott és fődíjat nyert a VI. Országos Gyermek- és Ifjúsági Színházi Szemlén.
OKTÓBER 26., SZERDA, 18.00
Csavar Színház (Szlovákia): Asszony – mese nőkről és férfiakról
(Buták versenye; Tél)
A világ mesekincsének java részét azok a mesék alkotják, amelyek a férfi-nő kapcsolatról mondanak el nagyon lényeges, fontos üzeneteket. Felismerni és megszeretni a másikat, aki egyszerre ugyanolyan, mint mi, mégis annyira más, tisztelni a másik másságát nehéz feladat… A mesék eltűnt korok bölcsességével tanítják nekünk, hogy mindezt lehet jól is csinálni, noha ez még a mesehősöknek sem könnyű. A mesehős nem más, mint mintaadó személy, aki megmutatja nekünk a nehéz helyzetekből kivezető utat, a mesemotívumok pedig olyan képi szimbólumok, amelyek megdöbbentő erővel nyitnak meg előttünk addig ismeretlen, elgondolni sem mert lehetőségeket.
Az előadás a Buták versenye magyar és a Tél című cigány népmese segítségével, humoros megközelítésben mutatja be a férfi és nő közti állandó konfliktust. Lélekfrissítő képet tár a nézők elé, amely nemcsak a másik megértéséhez és elfogadásához segíti hozzá a nőt vagy férfit, hanem kapcsolatuk szebbé, jobbá tételéhez is, vagyis végső soron a szerelem győzelméhez.
Játsszák: Kiss Szilvia, Gál Tamás, Bodonyi András
Látvány: Őry Katalin Rozália
Zene: Gál Tamás – gitár, Bodonyi András – hegedű, citera, furulya