A konzervatív országban a mai napig megvetik a modern zenét, így a lehető legnagyobb titkolózás mellett kellett megszervezni a háromnapos bulit.
Tíz évvel ezelőtt kezdték meg a brit és amerikai erők az afgán főváros, Kabul bombázását, hogy az uralkodó tálib rezsimet megbuktassák a szeptember 11-én történt terrortámadás után. A tálib uralom alatti élet a nyugati világ lakosainak szinte elképzelhetetlen. Olyan egyszerű, mindennapi dolgok is meg voltak tiltva, mint például a zene. Ugyan már nem a radikális csoport irányítja az országot, a konzervatív normák még mindig erős nyomást gyakorolnak az ott élőkre.Többek között ezért alakult úgy, hogy a helyi fiataloknak rendezett háromnapos zenei fesztivált teljesen titokban rendezték meg. Azoknak az adatait, akik részt szerettek volna venni a koncerteken, egy adatbázisban gyűjtötték össze és csak nagyon kevéssel a program kezdete előtt, SMS-ben osztották meg velük a pontos időpontot és a helyszínt.
Az egyik ilyen koncert például egy állatkórház pincéjében kapott helyet. Az itt fellépő District Unknown névre hallgató afgán heavy metal zenekar tagjai – hasonlóan példaképeikhez, a Slipknot zenészeihez – maszkot viselnek a koncert alatt. „Engem már kétszer is megfenyegettek, hogy hagyjam abba a zenélést.” – mondta a zenekar 23 éves dobosa, Pedrum. „Odajöttek és azt mondták, hogy ha nem hagyom abba magamtól, akkor majd ők gondoskodnak arról, hogy befejezzem a zenélést. Az mondtam nekik, hogy befejeztem és ezután kezdtünk el maszkot hordani.” – tette hozzá.
A titkos koncert helyszínéül szolgáló alagsor dugig megtelt, de a tömegben mindössze négy lányt lehetett találni. Az már önmagában égbekiáltó bűn, hogy a hölgyek este kimerészkedtek otthonukból szüleik kísérete nélkül, arról már nem is beszélve, hogy egyikük sem visel kendőt, így nem csoda, hogy a nyilatkozó hölgy, Farida csak a keresztnevét árulta el.
„Nem zárhatjuk el magunkat az élet élvezete elől. Kockáztatnunk kell, hogy mi is úgy élhessünk, mint egy emberi lény.” – mondta a 25 éves lány.
A dobos, Pedrum megosztotta a külföldi katonák jelenlétével kapcsolatos gondolatait is. „Szerencsések vagyunk, hogy itt vannak, de nekünk magunknak kell megtalálnunk a saját utunkat. Afganisztánból sosem lesz nyugati ország és felesleges is ezzel próbálkozni. Az viszont biztos, hogy senki nem kényszerített arra, hogy mi itt rock zenét játsszunk, senki nem kényszerített a kiabálásra és a közönségnek sem volt muszáj a fejüket rázni, mégis megtették és ez jó.”
Forrás: BBC