Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Új kötettel rendelkezik a nyelvzsonglőr

Új kötettel rendelkezik a nyelvzsonglőr

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2011. 10. 07.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Akinek a foga kijött címmel jelent meg Varró Dániel új verseskönyve.

A kötetet, amelynek alcíme: Még korszerűbb mondókák kevésbé kis babáknak, csütörtökön mutatta be a Manó Könyvek Kiadó Budapesten. Az Akinek a lába hatos sikere után most itt a folytatás: tréfás mondókák azoknak a szülőknek, akiknek már nem kisbabája, hanem kúszó-mászó, gügyörésző csemetéje van. A könyvet Maros Krisztina illusztrálta.

A költő a bemutatón arról beszélt, hogy mindig különlegesen jó érzés, ha a gyerekek rajzokat készítenek neki, továbbgondolják, amit írt. Beszélt arról is, hogy gyermekkorában Nemes Nagy Ágnes és a Bors néni volt a kedvence, és - mint mondta - ma is figyeli a kortárs gyermekirodalmat, hiszen már kisfiának is olvashat.

Varró Dániel a bemutatót követően az MTI-nek elmondta: a két kötet hasonló, mindkét könyvet saját kisfia ihlette, az első könyv féléves koráig kíséri, így a versek főszereplője a még passzívabb kisbaba, a második kötet fél és másfél éves kora között született, ezért a téma kicsit más, itt már sokkal aktívabb, rosszalkodós gyermeket ismerhet meg az olvasó.

"Varró Misi egyre nő, fogai már előbújtak, nem is rest használni őket, mondjuk fémpénzt rág velük, és mellé egy kis finom homokot. Misi már megtanult járni, kisebb-nagyobb döccenőkkel, sőt pakolni is tud: nehéz feladat ám mindent gondosan kirámolni a szekrényből, s azt gyönyörűen szétszórni a földön. Nem is beszélve arról, milyen pompás szórakozás kirángatni apa laptopjának zsinórját, szétpüfölni a homokvárakat vagy megcibálni a cica farkát" - írja a kötet ismertetőjében.

Mint megjegyezte, a kötetnek valószínűleg lesz folytatása, bár a címét még nem tudja, hiszen Misi az első gyermeke, nem sejti, mi várható. Ha azonban a kisfiát már nem érdeklik a későbbiekben a mondókák, nem fogja erőltetni a folytatás megszületését, hiszen elsősorban az ő szórakoztatását célozzák a versek.

Terveiről szólva elmondta, hogy jelenleg fordításokon dolgozik, emellett komoly felnőtt verseskötetet szeretne írni. Ez olyan költeményeket tartalmazna, amelyeknek "az ő korában már meg kell születniük": például ars poeticát, hazafias tájverset.

Szólt arról is, hogy Maros Krisztinával közös munkája jelenik meg a közeljövőben egy nagyobb projekt részeként, amelyben több meseíró-illusztrátor párosnak jelenik meg külön kötete. Maros Krisztinával közös könyvük címe A szomjas troll. Ezt az olvasásra nevelés céljával jelentetik meg, a gyerekekhez ingyen juttatják el.

Hozzátette: jelenleg Shakespeare Makrancos hölgy című darabjának fordításán dolgozik - Makrancos Kata címmel -, amelyet a Vígszínházban mutatnak be a jövő év elején Gothár Péter rendezésében.

Hosszú távú tervei között szerepel nagy eposz, mondókás könyv, a Túl a Maszat hegyen című verses mese folytatása is - sorolta a József Attila-díjas költő.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Magyar irodalom

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr927901372

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása