Kávé, LSD, videójátékok. Nem kifejezetten az egészséges életmód megtestesítői. Időnként pedig akár az életünket is megmenthetik.
Az erőszakos videójátékok gyógyíthatják a poszttraumatikus stressz szindrómátAz, hogy az erőszakos videójátékok a gyerekeket gyilkossá nevelik annyira reális, mint az, hogy a Pac-Man játék arra bírja őket, hogy gyümölcsöt egyenek. Ám még mindig úgy gondoljuk, hogy az ilyen játékok használata - bár nincsenek hatással a társadalomra - fölösleges és káros időpazarlás.
Ám ha egy közzétett tanulmányt veszünk példának, megtudhatjuk, hogy azok a nők, akik videójátékokat játszanak, többször bújnak ágyba társaiknál. Bár gyanítható, hogy mindez csak vágyálom.
Tudományosan bebizonyították azonban, hogy a videójátékoknak van egy nagyon hasznos oldala, amit nem is sejtettünk volna: Segítenek azoknak a katonáknak akik poszttraumatikus stressz szindrómában szenvednek.
Nem, ez nem egy számítógépes játékokat gyártó cég sajtóközleményében jelent meg, hanem az amerikai Védelmi Minisztérium Nemzeti Központjában „TeleHealt” technológiával végzett munka eredménye. Ezt a programot virtuális robbanás terápiának nevezik, az egyént arra kényszerítik, hogy traumatikus élményeiket újra átéljék biztonságos környezetben.
Az emberi agynak újra kell élnie a legrosszabb élményeit, hogy gyógyítani tudja önmagát. A pszichológusok régebben úgy kezelték a poszttraumatikus stressz szindrómában szenvedőket, hogy újra és újra átbeszélt(ett)ék a rossz élményt, ám ezzel a módszerrel egy lépéssel már előrébb lépett a kezelés folyamata. Bebizonyosodott, hogy a játékok segítik felszabadítani az eddig elnyomott szorongást, ezzel segítve a katonákat az emlékek feldolgozásában.
A kávé gyógyíthatja a figyelemzavart és a hiperaktivitást
Az alcím is sejteti hogy a kávé csodaszer, főként a koffeintartalmának köszönhetően. Úgy érezzük ez felhatalmazást ad arra, hogy figyelmen kívül hagyjuk az orvosok intelmeit arról, hogy a szervezetünknek szüksége van arra, hogy éjszaka kialudja magát. Ha a testünk mindenképpen pihenni szeretne majd kómába esünk, nem?
Ám ez azt is jelenti, hogy ez az utolsó dolog, amit már egy amúgy is túlpörgött személynek adnánk- olyannak, aki figyelemzavarral és hiperaktivitással küzd. Az csak olaj lenne a tűzre- de most jön az a rész amikor a tudósok azt mondják „Na csak nézzük meg mi történik!”. A próbálkozás kifizetődő, mivel a kávé használ a figyelemzavarosoknak. Sőt, úgy vélik a koffein felelős a hiperaktivitás és a figyelemzavar tüneteinek csökkenéséért, és ahogy az emberek öregszenek, úgy válnak kávé-függővé vagy alakul ki erős addikció a koffeines üdítők iránt. Tehát magunktól, indirekt módon kezeljük saját hiperaktivitásunkat.
Nem meglepő, hogy a legújabb kezelési módja ezeknek a zavaroknak nem más mint az Adderall szedése, amit a hétköznapi nevén speedként ismerhetünk. Igen, az az amfetaminszármazék, amit a diszkódrogok csoportjába sorolunk.
Gondoljunk bele tehát, hogy mit kezelünk koffein függőségünkkel, és legközelebb ha kérünk egy dupla kávét, talán helyette lemehetünk a pincébe, és összeüthetünk valami huncutságot. Na jó, a második részt inkább ne tegyük.
A Botox jobb mint az antidepresszánsok
Botox kezelést kapni- felpumpálni az arcunkat idegméreggel, hogy ráncaink eltűnjenek- az utolsó orvosi kezelés a világon,ami a csodálatunkat válthatja ki. Azoknak az éles elméjű megfáradt háziasszonyoknak van kitalálva, akik hajlandóak undorítóan nagy összegeket kiadni azért, hogy mérget injekciózzanak az arcukba.
Nem is beszélve azokról a furcsa mellékhatásokról, amik megakadályozzák az illetőt abban, hogy normális emberi arckifejezéseket produkáljon.
Feltehetjük a kérdést, akkor most mi az ami ebben ténylegesen jó? Tényleg injekciót kéne fecskendezni a homlokizmaidba, hogy megszűnjön a depressziód?
Igen.
Valami olyasmivel köthetjük össze, amit úgy hívunk „visszacsatolási teória”. A botox használók észrevették, hogy a kezelés után a érzelmi állapotuk is megváltozott, nem csak az arcuk. Tehát akadályozd meg a homlokodon az aggodalmas ráncok megjelenését, így a hangulatod is javulni fog.
Az orvosok már észrevették, hogy a botoxozott betegek kedélyállapota feltűnően javult, de kezdetben ezt a ráncok eltűnéséből adódó örömnek tulajdonították. Ám rájöttek nem csak ennek köszönhető, hisz akiknek nem változott szembetűnően az arca, azoknál is megfigyelhető az általános hangulatjavulás.
Ezt az észrevételt alátámasztani látszik annak a próbának az eredménye, ahol tíz depresszióval küzdő páciensből kilenc tapasztalta, hogy a botox kezelés után betegsége teljesen elmúlt.
Természetesen még egy átfogóbb, nagyobb szabású tanulmány is szükséges a tudományos bizonyításhoz, de elnézve a kis létszámos eredményt, azt kell hogy mondjuk, te jó ég…
Persze lehet azt mondani ez csak egy speciális placebo hatás, hogy a ránctalanító kezelés „átveri” a depressziós beteget… és ha átveri, akkor mi van?
A marihuána segíti az Alzheimer-kórban szenvedők gyógyulását
Mára már szinte mindenki hallott a marihuána gyógyító hatásáról. Aki még nem, annak a fűről még mindig gyorskaját zabáló srácok jutnak eszébe, akik vagy letargiába esnek, vagy idiótán vigyorognak.
Elég sok tippünk lehetne melyik testrészünk az, aminek a gyógyításában segítséget nyújthat a füves cigi, de valószínű utolsó tippünk az agy lenne. Egyelőre nem fogja legitimálni a füvesek szokásait, de tudományosan bizonyossá vált, hogy a marihuána hasznosan alkalmazható az Alzheimer-kór kezelésében.
Különös módón olyan vegyületek vannak a marihuánában, amelyek felelősek a betépett feledékenységért, az üveges tekintetért, a koncentráció rövidüléséért stb. melyek megegyeznek azokkal a vegyületekkel, amelyek védik a rövid távú memóriát az Alzheimereseknél.
A legújabb kutatások azt mutatják, hogy a THC növelheti a neurotranszmitterek hatékonyságát, amik lényegében az agy működését elősegítő vivőanyagoknak felelnek meg. Ezek azok az anyagok, amikből kevesebb termelődik az Alzheimerben szenvedőknek. A THC serkenti az idegsejtek fejlődését az idősebb embereknél, természetesen ez szintén segíti az agyműködést.
Oké, akkor ezt kéne adnunk gyerekeinknek az iskola első napján? Ez alapvetően az agynak szükséges táplálék nem?
Nem. Meg kell jegyeznünk, hogy a pozitív hatásokat csak idősebb embereknél lehet tapasztalni. Az agyban a kémiai folyamatok 30 éves korban kezdenek megváltozni, ugyanis e tájt „érik be a fejünk lágya” előtte a fejlődő agyban a THC hatása teljesen más. A fiatal korban való füvezés lelassítja a növekedési és a fejlődési folyamatokat, és ironikus módón tartós használat után nagyobb az esély memóriazavarokra, és az emlékek elvesztésére.
Az LSD és a „varázsgomba” gyógyítja a fejfájást, és csökkenti a halálfélelmet
Mielőtt ezt a részt elolvassák, kérem tegyék össze a kezüket és ismételjék el: „Nem fogok drogokat használni azért, mert ezt a cikket olvastam ezen az oldalon.” Köszönöm.
Gyorsan nevezzük meg az egyetlen dolgot, amire a pszichotróp drogok jók.
Hála egy egészségügyi szakemberekből álló csoportnak, akik megkérdőjelezhető eredetű gyógyszereket kutatás céljából különböző feltételek mellett összekevertek-kavartak, és rögzítették az eredményeket, a közelmúltban fedezték fel, hogy a Cluster-fejfájást gyógyítani lehet hallucinogénekkel.
A Cluster-fejfájás nagyon hasonló a migrénhez, olyan érzés, mintha valami ketté akarná feszíteni a fejedet. Ezek a rohamok tarthatnak órákon keresztül, és bármikor előjöhetnek akár kétszer, akár húszszor is egy héten. Ezt a betegséget „öngyilkos fejfájásnak” is becézik, mivel annyira erősen jelentkeznek a tünetek, hogy sok embert öngyilkosságba hajszolt már. A betegek beszámolója alapján ez a fájdalom rosszabb mint a szülés, és a rohamok olyan kiszámíthatatlanok, hogy ezek az emberek kerülik a társadalmi érintkezést, csak várnak a négy fal között arra, hogy mikor tör rájuk a szörnyűség.
Tanulmányok kimutatták, hogy a hallucinogén gomba, és az LSD nem csak a Cluster-fejfájás gyógyítására alkalmas, hanem a kényszerbetegek, és a klinikai depresszióban szenvedőknek is segítséget nyújthat.
Ez nem csak arról szól, hogy a betegek figyelmét a sok kis bohóc színes nadrágban elvonja az egészségügyi problémákról, hanem tanulmányok bizonyítják, hogy az LSD unokatestvére, a BOL-148, ami nem pszichoaktív szer, ugyanolyan hatékony megoldás a fejfájásra, min az LSD. Bár ezen a ponton meg kéne kérdezni a betegeket, hogy miért jobbak a pszichoaktív szerek, mint az ibuprofen, hacsak nem azért, mert miközben elmúlik a fejfájásuk pacsizhatnak egy tűzokádó sárkánnyal.
Az LSD más célokra is teljesen alkalmas. Egy formabontó, de teljesen lelketlen kísérletben idős, gyógyíthatatlan betegeknek adtak LSD-t. Kiderült hogy csökkenti a szorongást, az alvászavarokat, és a haláltól való félelmet.
Bármit lehet mondani a woodstocki tömegre, csak azt nem, hogy ideggörcsös emberekből állt. Még meglepőbb azonban az, hogy ugyanakkora adag LSD ugyanolyan hatékony, mint a hagyományos opiátok, amit fájdalomcsillapítónak, és a szorongás csökkentésére használnak… és egy héttel a „csúcsélmény” után is tart a jótékony hatása.
Összehasonlítva a modern fájdalomcsillapítókkal amiknek néhány óra alatt elmúlik a hatása, ez elég nagy előrelépés az orvostudományban, köszönhetően a flashelő nagypapáknak.