Már 10 éves Magyarország egyik legnépszerűbb figurájának gondozója, aki születésnapja alkalmából egy napra beköltözött a Petőfi Irodalmi Múzeumba. A Pozsonyi Pagony kiadásában jelentek meg többek között Bogyó és Babóca kicsiknek szóló történetei, de itt olvasható a mindenki számára ismerős egér, Rumini lehengerlően kalandos sorozata, valamint Csoda és Kósza mulatságos kalandjai is.
A Pozsonyi Pagony gyerekkönyvesbolt 2001-ben alakult meg Budapesten (az országban ez volt az első csak gyermekirodalommal foglalkozó bolt) azzal a céllal, hogy a gyerekirodalom a szépirodalom perifériájáról bekerüljön a valós irodalmi vérkeringésbe. A Pagonyosok célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a gyerekkönyvek fontosságára, és arra, hogy a könyvekkel való ismerkedést nem lehet elég korán elkezdeni.A tapasztalat azt mutatja, hogy a szülők többsége nem tudja, mit vásároljon gyermekeiknek, nincs tisztában a választékkal, nem tudja eldönteni, melyik életkorban mi lenne a legmegfelelőbb könyv, és a pedagógusok sem feltétlenül tudják, mit ajánljanak tanítványaiknak, illetve milyen olvasmányokat vegyenek fel a kötelező vagy ajánlott irodalmi listába.
Ezt a hiányt pótlandó kezdett el 2006-ban a Pozsonyi Pagony fokozatosan áttérni a gyermekkönyvek kiadására. Célja, hogy segítsen megtalálni a legizgalmasabb, legtanulságosabb, legszórakoztatóbb olvasmányokat, ezzel családok tízezreit hozzásegítve a minőségi gyermekirodalomhoz. Az idén 10 éves kiadónál jelennek meg Boribon, Maszat, Bogyó és Babóca kicsiknek szóló történetei, itt olvasható a mindenki számára ismerős Rumini lehengerlően kalandos sorozata, Csoda és Kósza mulatságos kalandjai, Pipogya, a budapesti medve bolyongásai és még hosszan lehetne sorolni a varázslatos kötetek címeit. 10 év alatt összesen 100 sikeres könyv látott napvilágot a kiadó gondozásában.
A Pozsonyi Pagony kiadó nemcsak a színes születésnapi programokkal ünnepel, hanem egy kis jótékonysággal is. Az eddig megjelent 100 könyvből kiskönyvtárat adományoznak a budapesti II. sz. Gyermekgyógyászati Klinikán, a Heim Pál Gyermekkórház Madarász utcai részlegén, és a Bethesda Gyermekkórházban ápolt gyerekeknek. Az első kettő kórházban az onkológiai és hematológiai osztályon, míg az utóbbiban a rehabilitációs és mentálhigiénés osztályon lévők részesülnek az egyedülálló könyvtárból.