Napra pontosan 45 éve történt, hogy a színészből lett politikust megválasztották a nyugati parti állam kormányzójává.
Ronald Reagan az Egyesült Államok egyik legnépszerűbb elnökeként vonult be a történelembe, de 1980-as megválasztásáig hosszú út vezetett.Reagan 1911. február 6-án született az Illinois állambeli Tampico-ban. Egészen diplomája megszerzéséig ebben az államban élt, majd később került Iowába, ahol rádiós műsorvezetőként kezdett el dolgozni. 1937-ben költözött Los Angelesbe, ahol elindult színészi karrierje. Az évek során több mint 50 filmben szerepelt és a kor ismert figurájává vált.
Politikai karrierje a General Electric színházában eltöltött időszakban kezdődött, miután a cég szóvivőjeként sok hatásos politikai beszédet tartott. Eleinte a Demokrata Párt tagja volt, de idővel egyre erősebb szálak kötötték a republikánusokhoz, melynek következtében 1962-ben végleg elhagyta korábbi politikai csoportosulását.
Reagan Kalifornia 33. kormányzója volt, és nyolc éven át vezette államot – 1967-től 1975-ig. Ekkor döntött úgy, hogy nem indul újra a kormányzói székért, ellenben szemet vetett az elnöki pozícióra.
Két sikertelen próbálkozás után 1980-ban választották meg és 1981 januárjában iktatták be, így ő lett az Egyesült Államok 40. elnöke.
Nevéhez kötődik a gazdaság adók csökkentésével történő fellendítésének elmélete és a hidegháború befejezése is. Reagan az első amerikai elnök, aki túlélte az ellene irányuló merényletet. Mindössze 69 napja vezette az országot, amikor a washingtoni Hilton Hotel előtt meglőtték. Reagant meg kellett műteni és bár hajszálon múlt az élete, kevesebb, mint két hét múlva már elhagyhatta a kórházat.
Elnöksége 1989-ben ért véget, miután mandátuma lejárt, és átadta székét George H. W. Bush-nak.
Reagan 1994-ben bejelentette, hogy Alzheimer-kórban szenved. 10 évnyi betegeskedés után, 2004 júniusában, 93 évesen hunyt el tüdőgyulladás szövődményei miatt.