A NASA bejelentette, hogy a Kepler űrtávcső segítségével rábukkantak egy, a Földhöz nagyon hasonló bolygóra. A távoli égitesten akár élet is lehet.
A Kepler-22b jelű égitest kb. 600 fényévre van tőlünk és olyan pályán kering napja körül, mely lehetővé teszi a folyékony víz jelenlétét.A Kepler-22b és központi csillaga közötti távolság miatt kellemes, 22 fokos hőmérséklet uralkodik a bolygó felszínén. Méretét tekintve közel 2 és félszer nagyobb a Földnél és 290 nap alatt tesz meg egy kört pályáján.
Ezek alapján akár élet is lehetne rajta, azt azonban még nem tudni, hogy a bolygó felszíne kő, folyadék, vagy gáz.
A Kepler űrtávcső 2009-ben kezdte meg működését és eddig már 2326 bolygójelöltet találtak vele a NASA szakemberei. A távcsővel a csillagok előtt elhaladó bolygók miatti fénycsökkenést mérik. Egy ilyen jelenségnek háromszor kell megismétlődnie ahhoz, hogy kijelenthessük, bolygót találtunk.
A Kepler-22b esetében szerencsések voltak a tudósok, ugyanis a távcső beindítását követő harmadik napon már rábukkantak a bolygóra. A Kepler-22b keringési ideje miatt tartott eddig, amíg biztosra lehetett mondani, hogy a szerencsés zónában bolygóra bukkantak.
Steve Howel, A NASA Ames Kutatóközpontjának tudósa elmondta, nagy esély van arra, hogy egy éven belül találnak egy olyan bolygót, amiről biztosan tudható, hogy létezhet rajta a földihez hasonló élet.
Forrás: Huffington Post