Gondolkodtunk már azon, hogy vajon mi alakítjuk-e az életterünket, vagy inkább mi alkalmazkodunk hozzá?
Fiatalon inkább az utóbbiról van szó, hiszen egy kollégiumi szobát vagy egy albérletet ritkán lehet a saját szájízünknek megfelelően átalakítani. Idősebb korában pedig sokszor már lusta ahhoz az ember, hogy az évtizedek óta változatlan környezetét gyökeresen átalakítsa.Az általános gondolkodásmód ritkán tud kilépni a másfél szoba, konyha, fürdő elosztásból, ahogy azt is természettől adottnak vesszük, hogy a házak falai egyenesek, a szoba sarka derékszög, az alapterülete pedig négyszög.
Holott nem biztos, hogy ennek tényleg minden esetben így kell lennie, és vannak, akik mernek formabontót álmodni. A Gördeszka Ház mondjuk nem épp a környéken, hanem Malibun valósul majd meg a közeljövőben, de az ötlet és a kivitelezés számtalan ötletet és kérdést vet fel.
A ház leendő tulajának, Pierre Andre Senizergues-nek az egész életét kiteszi a gördeszkázás, ezért cseppet sem meglepő, hogy az otthonát is eszerint képzeli el. A volt világbajnok két neves szakembert, Gil Lebon Delapointe dizájnert és Francois Perrin építészt bízta meg, hogy valósítsák meg elsőre elég vadnak tűnő ötletét.
Mégpedig azt, hogy az egész lakás egy első osztályú gördeszka-pálya legyen. Nem több és nem kevesebb. A projekt, amely hivatalosan a PAS nevet viseli, és amelynek egy prototípusa már el is készült, a messzemenőkig próbál megfelelni ennek a felvetésnek, és az eddigi tervek alapján nem csak funkcionális, hanem esztétikai szempontból is minőségi darab lesz.
Az egész ház tulajdonképpen egy nyújtott félcsövet fog alkotni, ami három részre oszlik majd: a konyha és étkező, a nappali és a fürdő, illetve a gyakorló részre. Úgy tűnik, spájzot, kamrát és mosókonyhát nem terveztek a messziről kapszulának ható épületbe, amelynek minden része és berendezése tárgya alkalmas lesz arra, hogy gördeszkázzanak rajta.
A megszállott tulajdonos egy igen szerencsés ember, hogy megteheti, hogy a környezetét ennyire a saját igényei szerint alakítsa ki. Készülő otthonában minden az embert szolgálja majd, nem pedig fordítva, ami elvileg a tökéletes modern életvitel legfontosabb gondolata.
Érdemes elgondolkodni azon, hogy ha az ember szakmája szerint rendezhetné be az otthonát, akkor hogy nézne ki mondjuk egy orvos vagy egy rendőr lakása. Vagy mely szakmák azok, amelyek meg tudják határozni az ember életterét.