Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A legfeleslegesebb automata

A legfeleslegesebb automata

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 01. 05.
„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

Bérlettel a Zeneakadémiára
2026-05-17 22:34:25

Több év kihagyás után, a saját szervezésű koncertjeinek javát újra bérletekben kínálja a Zeneakadémia. A

további bejegyzések a szerzőtől »

A maguktól működő, önjáró szerkezetek mindig is csodálattal töltötték el az embereket. Hogy valaki megalkot valamit, ami kis segítséggel, de automatikusan működik.

Az automaták ma már szerves részei az életünknek, jó esetben megkönnyítik a házimunkát, a munkát vagy a szórakozást, rosszabb esetben bonyolítanak rajta.

Ám mi a helyzet azokkal, amik igazából semmire sem jók, csak működnek? Na, azokat az automatákat hívják művészetnek, legalábbis Levi van Veluw esetében mindenképp.

forrás: levivanveluw.nl

A fiatal holland alkotó legújabb munkáját, ami az Automata címet viseli, az égvilágon semmire sem lehet használni azon kívül, hogy felhúzzuk, kinyitjuk az ajtajait, és nézzük, amíg le nem jár. Persze az esztétikai élmény is fontos, ám ebben az esetben a műtárgy csak és kizárólag magáért van.



A mozgó alkatrészeket leszámítva teljes egészében fából készült alkotás tulajdonképpen egy furcsa alakú doboz, aminek a közepén egy emberalak üldögél, és ha felhúzzuk, a tojásra hajazó tokon belül elkezd forogni.

Az Automata összeállítása valószínűleg sok idejébe, türelmébe és precizitásába került a már sokféle anyagot kipróbált művésznek, aki előszeretettel alkot emberi torzókat, alakokat, és kedveli a sötétbarna színű fa alapanyagokat.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Művészet Hollandia Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr347903640

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása