A japánok precizitása és egy-két, európai szemmel emberfelettinek tűnő képessége messze földön híres. Vizuális kultúrájuk pedig néha olyannyira elüt a miénktől, hogy néha megfejthetetlennek tűnik.
Riusuke Fukahori munkái például első ránézésre definiálhatatlannak is tűnnek, olyan finoman mozognak a festészet és a szobrászat határán. Mármint akkor, ha a felületes szemlélő egyáltalán észreveszi, hogy ezek a halak nem élő halak.A művész, akinek az aranyhalak jelentik a legfontosabb szimbólumokat, valóban tökéletes illúziót kelt. A kisebb fadobozokba, teknőkbe és tégelyekbe festett halait csak a mozdulatlanságuk árulja el. Fukahori zseniális technikát dolgozott ki, amivel háromdimenziós állatokat alkot, amelyek mintha békésen pihennének természetes közegükben, a vízben.
A művész több réteg átlátszó gyantára festi a halait, úgy, hogy minden rétegre más részlet kerül, így hozza létre a mélység érzését. Ráadásul minden egyes halat a végletekig fokozott precizitással ábrázol, hogy a lehető legkevésbé térjen el a valóságtól. A végeredmény egyszerre lenyűgöző és megnyugtató.
Akik lusták akváriumot takarítani, azoknak tökéletes ajándék.