Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az amisok inkább a börtönt választják, mint a macskaszemet

Az amisok inkább a börtönt választják, mint a macskaszemet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 01. 16.
A varázsvilág újra életre kel: Harry Potter filmkoncert a Budafoki Dohnányi Zenekarral
2025-09-03 09:03:38

Varázslatos élmény várja a rajongókat novemberben: a Harry Potter és a bölcsek köve™ teljes filmje

Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben
2025-09-02 09:12:31

Hogyan értjük meg jobban egymást, hogyan formálja identitásunkat a divat, és miként segíti a kommunikációt a

Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
2025-09-01 09:21:49

Októberben érkezik a mozikba az Oscar-díjas Deák Kristóf új filmje, az Egykutya. A feszült hangulatú

Elindult a nyárzáró fesztivál: Szirmai Marci adta át az első SZIN-karszalagot
2025-08-27 18:00:00

Szerda délben megnyíltak a Coca-Cola SZIN kapui, innentől négy napon át tíz helyszínen, több mint 200

további bejegyzések a szerzőtől »

Az amis vallás tiltja az élénk színek használatát, épp ezért nem tesznek fényvisszaverő háromszöget lovas bricskájukra. De még a börtönben sem hajlandók narancssárga formaruhát viselni.

Az élénk színek elutasítása, nevezetesen lovas kocsik „macskaszemeinek” hiánya miatt kerülhet ismét börtönbe 8 – amis – férfi az Egyesült Államokban.

A férfiak valamennyien Kentucky állam egyik amis közösségéhez tartoznak, amely nem hajlandó élni a modern kor technikai vívmányaival, sem áramot nem használ, sem motor hajtotta járművet. „Lóhajtású” bricskákkal közlekedik, amelyekre kötelező a gépkocsik hátsó lámpáját helyettesítő, fényvisszaverő háromszög. Csakhogy az amisok vallása tiltja az élénk színek használatát, ezért ők eleve be sem szerzik a háromszögeket.

A rendőrség még tavaly nyáron egy közúti ellenőrzésen a hiány miatt megbírságolta őket, amit viszont nem voltak hajlandók kifizetni vallásuk „színtelen” előírására hivatkozva. A rendőrség feljelentést tett, a bíróság pedig börtönre ítélte a 8 férfit, 3 és 10 nap közötti időtartamokra, amelyet szeptemberben le is töltöttek.

A börtönben is akadt azonban színgond, mivel a rabok ruhája narancssárga. A fegyintézet végül tapintatosan sötét ruhát adott nekik, és mindannyiukat egy nagy közös cellában „szállásolta el”.

A börtön sem bírta azonban jobb belátásra bírni a 8 férfit – akik mindegyike az Old Order of Swartzentruber nevű csoporthoz tartozik, amely a legkonzervatívabb hagyományaiban –, és újabb börtön vár rájuk. (Más amis gyülekezetek rugalmasabbak, és hajlandók kitenni a háromszöget.)


Nem kizárt, hogy a polémia végül „beszürkül”. Felmerült ugyanis, hogy narancssárga helyett szürke fényvisszaverőket is elfogadjon a közlekedésrendészet. Tíz éve tudományosan is vizsgálták, hogy van-e különbség a két szín baleset-megelőzési hatásfoka között és arra jutottak, hogy nincs.

Az amis lovaskocsik és autók karambolja gyakran halálos kimenetelű. Tavaly novemberben – tehát két hónappal az első bebörtönzés után – egy tizenéves amis „kivilágítatlan”, pontosabban fényvisszaverő háromszöget nélkülöző bricskájába száguldott bele egy autós, a fiatal meghalt a balesetben.

Több másik halálos közlekedési baleset is történt tavaly Kentuckyban, de azokban nem tudni, hogy szintén szerepet játszott-e a háromszög hiánya – adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Vallás Kresz Lavór Közlekedéskultúra

Ajánlott bejegyzések:

  • Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit Négy titokzatos főhős egy lakásban - ismerd meg közelebbről az Egykutya főszereplőit
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!
  • Gyilkosság, romantika, Balaton Gyilkosság, romantika, Balaton
  • Stephen King új rémálma: Itt A hosszú menetelés előzetese Stephen King új rémálma: Itt A hosszú menetelés előzetese

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427903868

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard