Egy szobafestő nemrég a saját csapdájába esett – bár a padlót kifestette, ezért az életét kellett áldoznia.
A sarokba szorult festőnek ugyanis nem volt más választása, amennyiben nem akarta összejárkálni a frissen festett padlót. Túl lassan száradó festéket választhatott, és rossz irányból kezdte a munkát, így nem volt hova mennie.Az eset természetesen nem történt meg a való életben, csak a dán művész, Peter Callesen világában. Az évek óta papírművészettel, installációkkal és szobrokkal dolgozó alkotó legújabb munkájának témáját a felesleges halálnak dedikálta.
Callesen fő alapanyagnak a sima, A4-es fehér papírlapot választotta. Művészi elgondolása szerint ez az az anyag, amely napjainkig az egyik legelterjedtebb információhordozó, továbbító és megőrző eszköz, ám emiatt a funkciója miatt hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról, hogy ez a matéria számtalan másik lehetőséget is rejt magában.
Alkotásai, a papírlapból kivágott, formákká, szobrokká hajtogatott alakok azt a varázslatos folyamatot jelenítik meg, amikor a két dimenziós anyagból egy három dimenziós születik.
Callesen munkái törékenynek, múlékonynak tűnnek, és jól példázzák napjaink rohanó világát – de ha egy eltűnik, teremtődik a helyére új.