Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Itthon is debütál a legfontosabb magazin

Itthon is debütál a legfontosabb magazin

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 01. 27.
Bemutatják Kalotaszeg kincseit
2022-08-11 13:44:49

Erdélyben és Csehországban is vendégszerepel a Duna Művészegyüttes. Kalotaszeg gazdag folklórkincsét

A jazzdob magyar mestere
2022-08-11 08:21:55

Bágyi Balázs zeneszerző és pedagógus, világszerte koncertezik zenekarával. Most egy online oktatási anyagot

Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja
2022-08-11 07:58:04

Szeptember 11-én ritkán hallható darabokkal ünnepelnek a Pesti Vigadóban: Nagy Márta zongoraművész kortárs

Kezdődik a licit a Balatonnál
2022-08-08 15:50:44

Hamarosan indul a vetélkedés Züzü kegyeiért. Csók István a francia impresszionisták hatása alatt

további bejegyzések a szerzőtől »

A kortárs magyar képzőművészet nemzetközi megismertetését és a külföldi színtér kurrens irányzatainak, történéseinek hazai bemutatását tűzte ki célul a világ 80 országában megjelenő Flash Art kortárs művészeti magazin hétfőn debütáló magyar kiadása.

forrás: newsstand.co.uk
A magyar Flash Art kéthavonta 3000 példányban, 100 oldalon megjelenő kortárs művészeti magazin, kiadója a Műcsarnok, főszerkesztője Rieder Gábor lesz – mondta el a lap pénteki budapesti sajtóbemutatóján Gulyás Gábor.

A Műcsarnok igazgatója a Flash Art Magyarország elindításának okairól szólva elmondta: a hazai művészeti lapok olvasottsága sajnos elmarad az irodalmi, színházi folyóiratokétól is, pedig a potenciális olvasótábor meglenne. Mint hangsúlyozta: céljuk az, hogy az új folyóirat ne csak egy szűk körhöz szóljon, úgy tudjon kortárs képzőművészetről beszélni, hogy az egy nem szakmabeli értelmiségi számára is érthető és élvezhető legyen.

Gulyás Gábor a vállalkozás anyagi hátteréről szólva közölte: a magyar kiadás elindítására a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) miniszteri keretéből 20 millió forintot kaptak és nem tervezik, hogy a következő időszakban pályázzanak az NKA Folyóirat-kiadási kollégiumánál.

A Műcsarnok kiadója lesz a Flash Artnak, de "nem nyomja azt agyon": az intézmény valós súlyának megfelelően fog szerepelni a lapban, amire a főszerkesztő személye is biztosíték – utalt Rieder Gáborra a kortárs kiállítóhely vezetője.

Nicola Trezzi, a Flash Art nemzetközi anyalapjának amerikai szerkesztője felidézte: a magazint 1967-ben alapította Rómában Giancarlo Politi, majd 1979-ben a Flash Art Italia mellett elindult a nemzetközi kiadás is. A Flash Art a közép-európai régióban 2003 óta van jelen a közös cseh és szlovák kiadással és a laphálózat vezetői sokat várnak a magyar megjelenéstől – jegyezte meg.

Mint Rieder Gábor elárulta, Nicola Trezzi mostani látogatása során egy hetet töltött Magyarországon és ezalatt számos galériát, múzeumot végigjárt. Ez azért is fontos, mert a Flash Art Magyarország mind hazánkban, mind a nemzetközi színtéren meg akarja változtatni a kortárs magyar képzőművészethez való hozzáállást – hangsúlyozta.

A magyar olvasók ugyanis egyrészt a nemzetközi kiadásból átvett cikkek magyar fordításait olvasva találkozhatnak a külföldi színtér legfrissebb és legérdekesebb irányzataival és történéseivel, emellett a hazai anyagok magyar művészekről, kiállításokról szólnak majd – beszélt a koncepcióról a főszerkesztő.

Fontos szempont, hogy a nemzetközi Flash Art is vesz majd át magyar cikkeket, így világszerte olvasni lehet kortárs magyar alkotókról, irányzatokról – hívta fel a figyelmet Rieder Gábor, hozzáfűzve: – ez azért is gyökeres változás, mert a magyar képzőművészettel eddig csak igen ritkán foglalkozott a külföldi szaksajtó.

A főszerkesztő beszámolója szerint a Flash Art "friss, új generációs" lap lesz, azaz a nagy nevű, idősebb mesterek helyett inkább az újabb irányzatokra, művésznemzedékekre fognak koncentrálni olvasmányos cikkeken, portrékon, interjúkon keresztül.

Mint elmondta, a Flash Art célja, hogy idővel önfenntartóvá váljon, amelyet a művészeik nemzetközi megismertetésében érdekelt galériák hirdetései tehetnek lehetővé. A pénzügyi válság idején a hazai műkereskedelem létérdeke, hogy betörjön a nagyságrendekkel magasabb árakkal dolgozó nemzetközi piacra és ebben a Flash Art sokat segíthet – emlékeztetett.

Rieder Gábor az MTI kérdésére válaszolva közölte: az első időszakban interneten keresztül csak a magazin archívuma lesz elérhető, de későbbi terveikben szerepelnek online fejlesztések is.

A hétfőtől kapható első szám többek között a Berlinben élő fiatal fotóssal, Magyar Ádámmal, a Borsos Lőrinc művészpárossal, a kolozsvári Ecsetgyárral, Maurer Dórával, Csörgő Attilával, Ilja Kabakovval és Gerhard Richterrel foglalkozik.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Művészet Média Sajtó Műcsarnok Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Lenyűgöző magyar design – üvegből! Lenyűgöző magyar design – üvegből!
  • Gyulai Líviusz és a valóra vált képzelet Gyulai Líviusz és a valóra vált képzelet
  • Barabás Márton varázslatos világa Barabás Márton varázslatos világa
  • Kilenc kérdés, vagy kilenc válasz? Kilenc kérdés, vagy kilenc válasz?
  • Menekülnek a meztelen szépségek Menekülnek a meztelen szépségek

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr447904150

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard