Koncertsorozattal búcsúzik az Erzsébet tértől a Gödör Klub, miután a kulturális centrum működtetését február 1-től a Design Terminál veszi át. A Víg Végnapjaink Fesztivál keretében vasárnap és hétfőn mások mellett Bródy János, Hobo és Bandája, a Pál Utcai Fiúk (PUF) is fellép.
A színpadra lépő zenekarok közül többen különleges műsorral készülnek, köztük a Pál Utcai Fiúk, amely megszámlálhatatlan koncertet adott a Gödör Klubban az elmúlt tíz évben."Csak kevesen tudják, hogy több mint egy éven át a Gödör volt a próbahelyünk. Hétfői koncertünkön ezt is szeretnénk megköszönni a szervezőknek" - mondta Leskovics Gábor (Lecsó), a PUF énekes-gitárosa az MTI-nek.
A zenekar legutóbbi lemeze, a Legelő 2008-ban jelent meg, a régóta készülő új stúdióalbum munkálatai lassan a végéhez közelednek.
"A koncerten szokás szerint előkerül majd több régi dalunk, és úgy tervezzük, hogy az új anyagról is eljátszunk néhány számot. Meglehetősen aktívan készülünk a Pál Utcai Fiúk jövőre esedékes harmincadik születésnapjára. Ez mindenképp igen komoly eseménynek ígérkezik, az új album pedig afféle jelzésként is felfogható, miszerint nem tétlenkedünk addig sem" - fogalmazott Leskovics Gábor.
A PUF Szigetszentmiklósról indult, első koncertjét 1983 augusztusában adta a kisvárosban. A zenekar meglehetősen kacskaringós pályafutása során eddig hat stúdióalbumot készített.
Az Erzsébet téri kulturális centrum, amely február 1-től Akvárium néven működik, több, a Gödörben megszokottá vált program és fellépő átemelését ígéri. Leskovics Gábor reményét fejezte ki, hogy az új klub zenei kínálatában a PUF is helyet kap, "hiszen adottságait tekintve ez volt és valószínűleg továbbra is ez marad Budapest egyik legfontosabb kulturális színtere".
A Víg Végnapjaink Fesztiválon vasárnap a Gödörben fellép a Karaván Família, Bérczesi Róbert az Én meg az Énekkel, Bródy János, Dévényi Ádám, az ef Zámbó Happy Dead Band, Kettős Tamás és a Vadszamarak, az Óperentzia, Müller Péter Sziámi és Takáts Eszter, a colorStar, a Malacka és a Tahó, a Balaton, hétfőn pedig az ANEZ, Frenk, a Szilvási Gipsy Folk Band, a Jazzékiel, a Romano Drom, Hobo és Bandája, a Pál Utcai Fiúk, az Alba Hyseni Project, a Bardo, a Beat Dis és a Carbonfools.
A zenei programokon túl színházi előadások, kiállítások is lesznek a fesztivál ideje alatt. A rendezvény kedden zárul. A Víg Végnapjaink Fesztivál valamennyi programja ingyenesen látogatható.
A Gödör lesz a helyszíne a második Örömóda című esztrádműsornak is, amelyben a fellépők rövid műsorszámokkal, zenével, verssel, prózával, tánccal és interjúkkal ünneplik a sajtó, a szólás, és a művészet szabadságát.
A szervezők hagyományt kívánnak teremteni az először tavaly, a magyar kultúra napján megtartott rendezvénnyel. Az idei eseményre egy héttel a magyar kultúra napját követően kerül sor, de a szervezők ezúttal is hangsúlyozni kívánják, hogy a szólás, a sajtó és a művészet szabadsága a magyar kultúra hagyományának alapvető része, és ma is érvényesnek tartják a tavalyi program Facebook oldalán olvasható mondatokat:
„A művészet a szólás különlegesen szabad formájaként nagy szerepet játszott e hagyomány megteremtésében és szerepet kell játszania a megőrzésében is. Mint művészek úgy gondoljuk, hogy nekünk is ki kell állnunk a szólás szabadságáért, sokan, közösen, világnézeti különbségeinktől függetlenül. Olyan törvényt kívánunk, amely tiszteletben tartja a sajtó, a szólás és a művészet szabadságát, úgy is, mint történelmi örökségünket.”
ÖRÖMÓDA—sajtószólásművészet—kulturális esztrádműsor
Időpont: január 29. 17:00 – 19:00
Helyszín: Gödör Klub, 1051 Budapest V., Erzsébet Tér
Fellépők:
Arató András
Ágoston Béla
Bodor Johanna
Bodó Balázs
Fodor Tamás
Gryllus Dorka
Hámori Gabriella
Iványi Gábor
Kovács Márton
Kőszeg Ferenc és Rajk László
Márkos Albert
Molnár Péter
Nádasdy Ádám
Parti Nagy Lajos
Pethő András (Origo), aki a Soma Alapítvány történetében elsőként kapta meg másodszor a tényfeltáró újságírás Soma-díját
Stumpf András
Szőke Szabolcs
Varga Vince
Weyer Balázs
Zságer-Varga Ákos
Závada Péter
A fellépők és a műsorszámok listája folyamatosan bővül, lásd az esemény naponta frissülő Facebook oldalán.
A programban hallhatjuk többek között Gryllus Dorkát énekelni, Parti Nagy Lajost magyar meséket olvasni, Weyer Balázst, aki Lukianosz ókori történésztől olvas fel, Molnár Péter, Kőszeg Ferenc és Rajk László a szamizdatról, mint a magyar kultúra szerves részéről beszélgetnek, Iványi Gábor a vallásszabadságról szól pár szót, Nádasdy Ádám pedig régi és új hamisíthatatlanul magyar, politikai viccekkel örvendezteti majd meg a jelenlévőket.
Forrás: MTI