Ma már a film is és a filmbéli csókok is a lehető legmegszokottabb dolgok, hogy a pornóról már ne is beszéljünk.
Ám a film történetének hajnalán, amikor még a mozgóképre is úgy néztek egyesek, mint a Sátán legújabb kísértésére, kellett várni egy darabig, hogy sor kerülhessen az első celluloid-ízű csőrözésre. Ez egészen pontosan 1896-ben, a magyar Millenium évében történt. Amíg szorgos kezek idehaza a Hősök teréhez hordták a márványlapokat, addig Thomas Edison a New Jersey-ben építtetett, Black Maria nevet viselő stúdió félhomályában csókolózott egy kanadai színésznővel, May Irwinnel.Az aktust természetesen nem felejtette el filmre venni és megőrizni az utókornak, holott a bigott és merev viktoriánus korban ez elég pajzán dolognak számított. A közerkölcs sokkal inkább kiborult rajta, mint amennyire mi felháborodunk mondjuk egy mai közszereplő „véletlenül” felbukkanó szexfilmjén.
Ekkora skandallum elég is volt egy jó darabig a halcsontok, strucctollak és csipkekesztyűk közé szorított hölgyeknek, a keménykalapos, monoklis uraknak, ezért pár évtizednek el kellett telnie, amíg sor kerülhetett a történelem első, filmre vett homoszexuális csókjára – és közel sem biztos, hogy az adat pontos. Mindenestre az első ismert, azonos neműek között elcsattanó csókjelenetet 1927-ben vették fel, abban az évben, amikor Adolph Zukor megalapította a Paramount Pictures-t, Rippl-Rónai József pedig elhunyt Kaposváron.
A jelenet a Wings – Szárnyak című filmben található, amely a csókon kívül arról ismeretes, hogy az első és egyetlen némafilm, amely elnyerte az Oscar-t a Legjobb film kategóriájában. A történet szerint két háborús pilóta (Buddy Rogers és Richard Arlen alakításában) ugyanazon nő szerelméért küzd – ám szép lassan kiderül, hogy egymást is szeretik annyira, mint a lányt.