Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Rémes divat

Rémes divat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 02. 04.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Nagy hidegben annyi rétegbe burkolja magát az ember, amennyibe csak lehet, ám 150 éve még ez mindennapos volt a hölgyek számára.

Minél több réteg ruha van rajtunk, és minél vastagabb szövetekbe öltözünk, annál nehézkesebben tudunk mozogni, ettől joggal érezhetjük magunkat mondjuk medvének. Vagy Michelin-babának.

Ám a jégeralsó-farmer kombináció még mindig semmi azokhoz a ruhákhoz és öltözékekhez képest, amit az 1800-as évek végének asszonyai küzdöttek magukra minden egyes nap. Az abroncsos szoknyát már felvenni sem gyerekjáték, és jobb esetben elég hozzá egy pár segítő kéz.

Mozogni benne méginkább művészet, főleg, ha fűzővel társítják, amitől nehezen kap levegőt viselője, az abroncsos szoknya miatt pedig teljesen megváltozik az ember egyensúlyi helyzete, mert máshova kerül a súlypontja. Csoda, hogy a kor hölgyei egyáltalán képesek voltak egyedül a helyváltoztatásra, nemhogy a táncra.

Bár a ruhaköltemények valóban lenyűgözőek a mai napig, viselésükért meg kellett szenvedni, és a 21. századi mackónadrágból szemlélve nem biztos, hogy a befektetett energia egyenes arányosságban állt a ruhák előnyeivel. Szívesen megkérdeznék erről egy korabeli férfit, hogy nekik mennyire tetszettek ezek a gigantikus anyaghalmok.







tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Történelem Divat Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Imádja a táncot? Akkor Miskolcon a helye! Imádja a táncot? Akkor Miskolcon a helye!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr727904344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard