A ma 95 éves művésznő 1917. február 6-án született Budapesten. Eredetileg Gábor Sárinak hívták, nevét a híres Fedák Sári színésznő után kapta, akit szintén Zsazsának becéztek.
Édesanyja, Gábor Jolie állítólag Budapest egyik legnépszerűbb kupleráját vezette, édesapja, Gábor Vilmos katona volt, három gyermekük született: Magda, Éva és Sári. A Gábor lányok korán feltűntek különleges szépségükkel, amit későbbi életük során kamatoztattak is. Extravagáns életstílusukról voltak ismertek, Gábor Zsazsa egy svájci internátusban tanult, de kezdettől fogva vonzódott a színészethez, és színiiskolai tanulmányokat is folytatott.1936-ban megválasztották szépségkirálynőnek, az akkori Miss Magyarországnak (bár utólag diszkvalifikálták fiatal kora miatt). Ezután Bécsben Richard Tauber, a híres tenor invitálására vállalta el élete első színpadi szereplését a Der Singende Traum című operettben.
Miután első házassága Burhan Asaf Belge török diplomatával befuccsolt, 1941-ben követte testvéreit Hollywoodba – akik szintén színésznők voltak –, s ezután számos filmben szerepelt. Hamar hírnévre tett szert, legfőképpen szépsége, később afférjai, botrányai, milliomosokkal kötött házasságai és válásai, valamint egyszeri rövid letartóztatása miatt.
Alighogy megtelepedett az újhazában, máris a híres hotellánc-alapító Conrad Hilton felesége lett, akitől 1947-ben vált el. Már zajlott a válásuk, mikor a férfi megerőszakolta, tőle született egyetlen gyermeke, Francesca Hilton.
Gábor Zsazsa első filmszerepét az MGM-nél 35 évesen készített Lovely to Look at (1952) című filmben játszotta, majd a Ginger Rogers főszereplésével készült We're Not Married!-ben szerepelt (1952). Az Oscar-díjas John Huston rendezte Moulin Rouge-ban ugyanabban az évben már a női főszereplőként tűnt fel a mozivásznon.
1953-ban a Lili című musicalben Mel Ferrer oldalán szerepelt, ezt követően legközelebb 1958-ban Orson Welles A gonosz érintése (Touch of Evil) című filmjében játszott
1958-ban Golden Globe-különdíjat kapott, és abban a megtiszteltetésben is részesült, hogy csillagot kapott a Hollywood Walk of Fame-en.
Ezt követően több mint ötven filmben játszott kisebb-nagyobb szerepeket. A legutolsót 1993-ban, 76 évesen a Beverly Hill-dili (The Beverly Hillbillies) című amerikai vígjátékban. (Illetve még egyszer 1996-ban A Brady család 2. című vígjátékban önmagát alakította.) Ezután is rendszeresen szerepelt a televízióban, részt vett a társasági életben. Szabadszájúsága Amerika-szerte ismert volt, sokat vendégeskedett különböző talkshow-kban.
Életfilozófiáját népszerűsítő bestsellereket írt; főművének lényegretörő címe: Hogyan szedjük fel a férfit, hogyan tartsuk meg a férfit, hogyan szabaduljunk meg a férfitól? A média is Zsazsa felvágott nyelvétől volt hangos. „Egyik férfit sem utáltam annyira, hogy a gyémántjait visszaadjam” – szólt egyik híres mondása a sok közül.
Bár az ötvenes évektől több mint hatvan filmben szerepelt, igazából inkább botrányosan szabados magánélete miatt emlékeznek rá Amerikában.
Ha kíváncsi, mi történt a művésznővel később, itt elolvashatja.
Forrás: Mi van ma?