Ritka, értékes, kézzel vágott alapanyagokból készíti munkáit Laura Harris. Az aprólékosan kidolgozott mozaikok többsége a természetből merít ihletet, s gyakori a képeken a női szépség, s a gyermeki ártatlanság ábrázolása is.
A képekhez használt nyersanyagok listája meglehetősen gazdag: dichroic üveg-, porcelán-, tükör- és kerámia darabok, drágakövek, antik fémek, természetes és újrahasznosított anyagok egyaránt szerepelnek az amerikai művésznő munkáin. A különös kompozíciók harmóniába olvasztják a természetes és mesterséges formákat; a képeken például jól megfér egymással az óraművek kidolgozott szerkezete az ábrázolt nőalakok kecsességével, szelíd bájával.A művésznő alkotásaival a világ töredezettsége, az emberi kapcsolatok megszakadása ellen tiltakozik. Olyannak szeretné látni a világot, mint saját képeit, melyek apró darabokból egységes, tökéletes egésszé állnak össze.
Laura Harris gyermekkorától kezdve a művészet bűvkörében élt. Nagy hatással volt munkásságára édesapja, a szobrászattal és festészettel foglalkozó Walter Lenz, aki 2006-ban hunyt el sclerosis multiplex következtében. A művésznő nem csupán művészi tehetségét örökölte édesapjától, hanem betegségét is: testi panaszai azonban nem szabtak gátat alkotókedvének, s fizikai korlátain felülemelkedve mára már számtalan műalkotás fémjelzi munkásságát.