Ivanov, mely a szerző korai színpadi művei közé tartozik. A közismert csehovi motívumok – a hősök cselekvésképtelensége, a szerelem reménytelensége, a vidéki élet kilátástalansága, az értelmiség csődje – már mind felbukkannak benne, de sokkal konkrétabb konfliktus-helyzetekre épül, mint a későbbi nagy lírai drámák. A Tamási Áron Színház társulata február 17-én, pénteken este 7 órától mutatja be a darabot a színház Nagytermében.
színházi tanszékének tanára. Wedekind A tavasz ébredése című darabjából készCsehov darabját egy fele útjára érkezett emberélet kérdései mozgatják. A címszereplő néhány évvel ezelőtt még minden erejét a munkába ölve, teljes hittel tekintett a jövőbe, harmincöt éves korára azonban fásultan és életkedvét veszítve gyötrődik, próbálja megfejteni állandó levertségének okát, próbálja újra megtalálni régi, erővel teli önmagát.Hová vezet az ember útja, ha delelőjét, úgy tűnik, végleg meghaladta? Lehetséges visszanyerni a fiatalság energiáit? Mit tehet az ember, ha a legegyszerűbb dolgok megoldására is képtelenné vált, és teljes érdektelenséget érez a külvilág fontos dolgai iránt? Érdemes-e így élni? E nyomasztó kérdések fogságában egyre jobban szenved Ivanov, de állapota akkor válik igazán elviselhetetlenné, amikor tehetetlenségével szerettei lelkivilágát is teljesen összezavarja.
Az előadás a Tamási Áron Színház társulatának első együttműködése a fiatal román rendezőgeneráció egyik legfontosabb alakjával, Anca Braduval. Anca Bradu több országban rendezett, Németországban, Franciaországban, Finnországban, Szerbiában, Magyarországon; jelenleg a szebeni Radu Stanca Színház rendezője és a szebeni Lucian Blaga Egyetem színházi tanszékének tanára. Wedekind A tavasz ébredése című darabjából készült előadása, melyet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál rendezett, 2001-ben a Legjobb rendezés UNITER-díját nyerte el.