Szögekből készíti műveit a német alkotó. A türelemjátékot a vásárlók óriási pénzösszeggel honorálják.
Andrew Meyers csavarportréi több lépcsős folyamatban készülnek. Először telefonkönyvből kitépett lapokat helyez egy furnérlemezből készült táblára. Ezután felskicceli a megfestendő arcot, és kézzel felfúr 7000 és 10000 közti csavart. Miután a csavarok a megfelelő mélységben vannak, minden egyes csavarfejet egyenként fest meg, hogy kiadja a megfelelő végeredményt. A kész mű inkább portrénak, mint szobornak néz ki.
„Az igazi kihívás, amikor kész a szobor, és meg kell szabadulnom a mögötte lévő rajztól.” – mondta a művész. „A nehézség a csavarok miatt van – nem tudsz egy ecsettel sem bejutni mögéjük. Kitaláltam egy technikát, amivel mégis el tudom tüntetni a háttérben lévő vázlatot, de titokban tartom.”
Meyersnek lehet oka a titkolózásra, bár valószínűleg nem ez az egyetlen lépése a munkafolyamatnak, ami miatt nem készülnek csavarportrék százai a világon. Az egyedi ötlet hangyaszorgalommal és művészi tehetséggel párosul. A kortárs művészet két olyan elemét vegyíti, ami nem gyakran jár együtt: a képzőművészeti értéket és a hétköznapi anyagok kreatív felhasználását. A különlegességeket kereső közönség és a vásárlók kellőképpen díjazzák a teljesítményt: a művész a csavaros munkák darabját 35 000 dollárért (7,5 millió forintért) árulja.
via Flavorwire