Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyar színésznőé az Igric-díj

Magyar színésznőé az Igric-díj

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 03. 31.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Kiosztották Szlovákia legrégibb nemzeti filmművészeti díját, az Igricet. A századik díjazott Bárdos Judit szlovákiai magyar színésznő lett, aki A ház című cseh–szlovák koprodukcióban készült film főszerepéért kapta az elismerést.

foto: ujszo.com
Zuzana Liová szlovák rendezőnő filmje egy apa és lánya közti bonyolult kapcsolatról szól, s a két generáció álmainak összeférhetetlenségéről. Az egész estét betöltő játékfilmek kategóriájában a filmnek ítélték az Igric-díjat, s ugyancsak Igriccel jutalmazták a főszereplő Bárdos Juditot játékáért. A 24 éves színésznő a Pozsonyi Színművészeti Egyetem negyedéves hallgatója, s ez volt a második elismerése, amelyet A házért kapott – korábban a trencsénteplici Artfilmfest fesztiválon Kék Angyal-díjban részesült.

Bárdos Judit elmondta, a film forgatókönyve első olvasásra megtetszett neki, és örült, hogy ő játszhatta a céltudatos, az apai szigor ellen lázadó főhőst. "Ez volt az első mozifilmem, s a forgatás során rengeteget új dolgot tanultam. Miroslav Krobot színésztársam, aki a filmbeli édesapámat játszotta, nagyon sokat segített, tanácsokkal látott el" – mesélte a forgatásról a színésznő.

A ház
című filmet először 2011 januárjában a berlini Berlinale nemzetközi filmfesztiválon mutatták be, Szlovákiában 2011 szeptemberében volt a premierje. Azóta Zuzana Liová alkotása több szlovákiai és nemzetközi fesztiválon is sikerrel szerepelt, mint például az egyesült államokbeli Palm Springsben, vagy az olaszországi Triesztben.
Az Igric-díjat a Szlovák Filmesek Szövetsége, a Szlovák Televíziós Alkotók Uniója és az Irodalmi Alap ítéli oda minden évben, idén immár 23. alkalommal.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szlovákia Film Díj Magyarok Elismerés

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban
  • A Semmelweis kapta a legjobb film díját A Semmelweis kapta a legjobb film díját
  • 79 éve születtek a felvidéki magyarság sorsát megpecsételő Beneš-dekrétumok 79 éve születtek a felvidéki magyarság sorsát megpecsételő Beneš-dekrétumok

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr737906008

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard