Ünnepnapként tartják számon a New Beer’s Eve-et (Új Sör Éjszakáját) az Egyesült Államokban. 1933. április 6-án este emberek tömegei várták a tavernák és sörözők előtti sorokban, hogy éjfelet üssön az óra. Tizenhárom év után ekkor ihattak először legálisan alkoholt.
Nem ez a dátum jelentette hivatalosan a majdnem másfél évtizeden át tartó Szesztilalom végét, ráadásul a sör a maga 3,2-es alkoholszázalékával messze elmaradt a megszokott erősségűtől, mégis az enyhülés első lépését hozta el ez a gesztus. Ez pedig épp elég okot ad az amerikaiaknak az ünneplésre, és az évforduló számon tartására.
Az USA szesztilalma a huszadik század legnagyobb fogyasztási korlátozásának számított. Több államban 1920-ra már érvényben volt az tiltás, amivel az Egyesült Államokat alkoholmentes társadalommá akarták tenni. Végül 1920. január 20-án életbe lépett a 18. alkotmánymódosítás, amely az egész államszövetség területén megtiltotta az alkohol előállítását, forgalmazását és behozatalát. A gazdasági okok közé tartozott, hogy azok a munkások, akik szeszesitalokat ittak, kisebb mértékben voltak munkaképesek, és nem tudtak annyi profitot termelni, mint józan társaik.

A szesztilalom végül azért bukott meg, mert olyan fokú bizonytalanságot teremtett az amerikai társadalomban, amelynek kockázatai meghaladták azokat a jótékony hatásokat, amelyekkel jártak (fogyasztás, betegségek csökkenése). A tilalmat végül 1933. december 5-én oldották fel.
Forrás: Wikipedia