Ezen a napon született a világ egyik legismertebb terroristája, aki majdnem megbénított egy egész birodalmat.
1570. április 13-án látta meg a napvilágot Guy Fawkes, aki az úgynevezett lőpor-összeesküvés legismertebb alakjává nőtte ki magát.Miután anyja összeházasodott egy katolikus férfival, Fawkes is felvette a mostohaapja hitét és szinte azonnal beleszeretett a vallásba. Emiatt utazott el Spanyolországba, hogy a református holland támadók ellen fegyvert fogjon.
Már katonaévei alatt is próbált segítőket toborozni a brit király, I. Jakab elleni merénylethez, azonban Spanyolországban nem talált támogatókra.
1604-ben azonban egy apró katolikus csoport révén teljesült Fawkes vágya, és csatlakozott azokhoz, akik szintén véget szerettek volna vetni a protestáns uralomnak. A későbbi kínzások következtében Fawkes bevallotta, hogy a Lordok Házához közeli bérelt lakásukból indulva alagutat kezdek ásni az ülésterem felé. Egyik nap zajt hallottak az alagút fölött, és kiderült, hogy a közvetlenül a célpont alatt lévő pincelakásból kiköltöznek, így az ásást abbahagyva kibérelték a frissen felszabadult termet.
Ugyan az alagútásós történetre azóta sincs bizonyíték, és könnyen lehet, hogy Fawkes csak a kínzás miatt ismerte be az eseménysorozat ezen részét, az bizonyos, hogy 1605. november 5-én, a Lordok Házának ülésnapján Guy Fawks-ot 36 hordó puskapor és egy gyufa társaságában találták meg az ülésterem alatti helyiségben.
Az összeesküvőket a legsúlyosabb bűnben, hazaárulásban találták vétkesnek, és az ennek megfelelő legkeményebb büntetést szabták ki rájuk. Fawkesot és társait lovak után kötve vonszolták a Towerből a Westminster Hall-hoz. Fawkes volt az utolsó, aki sorra került, így végignézte, hogy társait egy nem halálos akasztás után megcsonkították, nemi- és belső szerveiket az élő áldozat szeme láttára elégették, majd lefejezték és felnégyelték őket.
Fawkes lélekjelenlétének köszönhette a rendkívül fájdalmas kivégzés elkerülését, ugyanis miután rátették a kötelet, leugrott az akasztófának támasztott létráról és kitörte a nyakát. Túl korai halála ellenére a büntetést az ő földi maradványain is végrehajtották, majd felnégyelt testének részeit a királyság különböző részein tették közszemlére, ezzel is elrettentve a leendő árulókat.
November 5-én az Egyesült Királyságban azóta is Guy Fawkes napot tartanak, amikor az összeesküvőt ábrázoló figurát máglyán elégetik, és tűzijátékot néznek. Fawkes emléke ezen felül az elmúlt évek egyik legismertebb jelképében is jelen van, az arcát ábrázoló maszkot az Anonymus nevű hackercsoport és az Occupy mozgalom is használja.