Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megérkezett a 3D legújabb csodája

Megérkezett a 3D legújabb csodája

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 04. 17.
26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

Bérlettel a Zeneakadémiára
2026-05-17 22:34:25

Több év kihagyás után, a saját szervezésű koncertjeinek javát újra bérletekben kínálja a Zeneakadémia. A

Népművészet egész évben!
2026-03-19 13:33:41

Gazdag programokkal, bemutatókkal, különleges tartalmakkal ünnepel a jubileumi évben a Hagyományok Háza és a

Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

további bejegyzések a szerzőtől »

A mesék szó szerint életre kelnek Su Blackwell munkássága nyomán.

A mesekönyvek fantáziadús, varázslatos világa kétségkívül magával ragadja a képzeletet. Ez a csodákkal, titokzatos jelenségekkel tarkított álomvilág elevenedik meg Su Blackwell művészetében is, aki hatalmas képzelőerejét különös installációiban kamatoztatja. A brit alkotó elrugaszkodik a könyvek hétköznapi használatától, s a lapok közé ágyazva hozza létre háromdimenziós, látványos munkáit.

A művésznő nagy gondot fordít a mesekönyvek kiválasztására, hiszen illusztrációja minden darabját a papírra vetett történethez illeszti. Az apró motívumok kivágása, összeillesztése meglehetősen időigényes, így nem ritka, hogy több hónapig tart egy-egy alkotás elkészítése. Su nem csupán papírral dolgozik, fa, üveg és drótdarabokat is illeszt a koncepcióiba, s gyakran fény- és hanghatásokkal élénkíti az egyébként is látványos darabokat.
 





tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Anglia Mese Szobrászat Képzőművészet Gyermek Gyerekkönyv

Ajánlott bejegyzések:

  • "Történet a mesén túl" - gyermekkoncert a Magyar Zene Házában "Történet a mesén túl" - gyermekkoncert a Magyar Zene Házában
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Ahol a mesék ma is megszólalnak Ahol a mesék ma is megszólalnak
  • Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr397906484

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása