Százhatvanezer dollárért kelt el egy 130 dolláros csekk az Egyesült Államokban. A Supermant megalkotó párosnak kiállított fizetség bizonylata egy internetes licit során került új tulajdonosához.
A csekket világhálós árverésen árulták, három héten át lehetett rá licitálni. Hogy ezúttal kinek ért meg 35 millió forintnak megfelelő összeget a papírfecni, azt nem fedte fel az eladó. Az 1938-as 130 dollár értéke ma ugyan 2300 dollár (fél millió forint) körüli, de ez még kis összegnek számít ahhoz képest, hogy milyen hatalmas hasznot gerjesztett Superman figurája. Ezzel szemben 1978-ban, a karakter mozidebütálásakor Shuster olyan szegény volt, hogy kézbesítőként dolgozott.
A felújított hős mitológiai karaktereket is mintázott, és kék-piros kosztüme az űrbéli szereplők és a cirkuszi erőművészek jellegzetes ruhája alapján jött létre. Siegel és Shuster teremtményük jogait kerek 130 dollárért adták el az akkor még Detective Comics néven létező DC Comicsnak, és szerződést kötöttek, miszerint ők látják majd el kiadót Superman anyagokkal. A képregény először az Action Comics első számában jelent meg, 1938 júniusában.
A Saturday Evening Post 1941-ben megírta, hogy a párosnak mindössze a Detective Comics-ból befolyó összeg egy töredékét fizették ki. Siegel és Shuster újra tárgyalásba fogott a kiadóval, ennek ellenére később Siegel beperelte őket Superboy jogai miatt, amit az engedélyük nélkül adott ki a kiadó. A Detective Comics azon nyomban kirúgta őket, és elvette a részesedésüket a történetektől. Ennek a háborúskodásnak 1948-ban lett vége, mikor a kiadó végre megfizette őket Superboy jogaiért, miután megnyerték az ügyet a bíróságon, de arra nem voltak hajlandóak, hogy újra alkalmazásba vegyék a párost. Siegel és Shuster később megpróbálta bíróságon visszanyerni szerzői jogait, ám mindezidáig sikertelenül. A pert örököseik folytatják.

Superman a DC Comics és a képregényipar egyik legsikeresebb és legnépszerűbb kitalált szereplője lett, mely megalapozta a ma is ismert amerikai szuperhős képregények műfaját. Hatása nemcsak a képregényekre, de a popkultúra más területeire is nagy befolyást gyakorolt.
Forrás: MTI