Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Ma született Hitler - íme az, amit nagyon kevesen tudnak róla

Ma született Hitler - íme az, amit nagyon kevesen tudnak róla

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 04. 20.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

123 évvel ezelőtt a mai napon született Adolf Hitler, festőművész.

Adolf Hitlert a világ egyik leggonoszabb embereként tartjuk számon. Mindenki tudja, hogy festő volt, sokan - helytelenül - úgy gondolják, hogy szobafestő, de ez nem igaz. A fiatal Adolfot lenyűgözte a művészet világa, a festészet mellett nagy érdeklődést mutatott a szobrászat iránt is.

Kétszer is felvételizett a bécsi Művészeti Akadémiára, ahova szorgalma és nagy lelkesedése ellenére nem vették fel. A bizottság azzal utasította el a fiút, hogy nagyobb tehetsége van a szobrászathoz, mint a festészethez.


Hitler nem adta fel a reményt, hogy egyszer sikeres festőművész lesz. Hitt abban, hogy ha népszerű művészek körében mozog, egyszer elismerik tehetségét. Így sokat járt müncheni kávéházakba, ahol a kapcsolatai építése mellett képeit is árulta, melyek leginkább képeslapokról másolt tájképeket ábrázoltak.

Bécsben töltött évei alatt rengeteg képe született, melyek általában romos épületeket, kies tájakat ábrázoltak. Embereket nagyon ritkán festett meg, kivételt képez egy 1910-ben festett önarcképe - ekkor Hitler 21 éves volt. Az I.Világháború alatt is képeivel kereste kenyerét, ebből az időszakból leginkább háborús eseményeket megörökítő festmények születtek.


Megszállott vágyát, hogy egyszer elismert festő lesz, Hitler egész élete során nem tudta elfeledni. A II. Világháború kitörése előtt nem sokkal,1939-ben ezt nyilatkozta: „Én művész vagyok, és nem politikus. Ha a lengyel kérdés rendeződik, művészként szeretném tovább élni az életem.” Számításai nem igazolódtak be, hiszen német kancellárként, a Nemzetiszocialista Munkás Párt vezetőjeként, politikusként halt meg, 1945. április 30.-án saját kezűleg vetett véget életének.

Képei ugyan nem ostromolják a festőművészet csúcsait, de a dilettantizmustól is messze állnak. Egy bizonyos, sokkal szívesebben emlékeznénk rá, ha a gyilkolás és a kegyetlenség helyett az ecsettel próbálta volna beírni magát a történelembe.



Forrás: Wikipedia

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Németország Történelem Festészet Évforduló Holokauszt Náci I. Világháború Születésnap II. Világháború Zsidóság Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Két hangon Két hangon
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Különleges vasalószobát találtak a veszprémi várnegyed egyik épületében Különleges vasalószobát találtak a veszprémi várnegyed egyik épületében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr417906600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása