Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Horkay István Rómában

Horkay István Rómában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 05. 08.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

A Római Egyetem Építészeti Karán nyílt meg Horkay István legújabb kiállítása, a Vision in Motion. A kiállítás május 7 és 18 között tekinthető meg.

Horkay István grafikus, festő, digitális művész, aki a kortárs eszközök számtalan formáját használja művei készítésekor, amelyek így több rétegből tevődnek össze. Digitális kollázsokat, filmeket, képeket ugyanúgy készít, mint festményeket vagy installációkat. Műveiben a legkülönfélébb hatásokból gyűjtött elemek keverednek a megszokott, ismerős részekkel, és úgy illeszkednek egymáshoz, akár egy kirakós darabjai.

Horkay alkotásai megkísérlik újraértelmezni a történelmi emlékezetet, ám mindezt úgy, hogy a művek összetettsége azonos irányba mutat egy végletekig kifinomult esztétika mentén.



A római kiállításon 8 nagyobb formátumú kompozíció kapott helyet, amelyek a Bolzano Gold Project részeit képezik, amely Horkay István és Peter Greenaway közös munkája, illetve a művész 5 meghatározó videoinstallációja és sajátosan feldolgozott grafikái.

Horkay István 1945-bn született Budapesten. A Képzőművészeti Gimnázium befejezése után tanult a Krakkói Képzőművészeti Főiskolán, majd a Koppenhága Dán Királyi Képzőművészeti Akadémián, illetve a Mesterképző Magyar Képzőművészeti Főiskolán.
2000 óta dolgozik együtt Peter Greenaway-el, legismertebb közös munkájuk a Tulse Luper Suitcases címet viselő monumentális multimédiás alkotás, amelynek egy részét képezi a Bolzano Gold Project.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
  • Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
  • Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897907138

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard