Az OIK és a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) Budapesti Szervezetei interaktív rendezvényre várják az érdeklődőket 2012. május 9-én, szerdán, 17 órától az OIK rendezvénytermébe: Mi a Márai program? címmel könyvtári klubnapot tartanak hallássérülteknek.
Az Országos Idegennyelvű Könyvtár 2012 márciusában az NKA támogatásával elindította új irodalmi programsorozatát „Nincs módunk középszerűnek lenni” címmel. Eddig Mircea Cartarescu, Sofi Oksanen, Kornis Mihály, Pályi András és Borbély Szilárd köteteivel ismerkedhettek meg a rendezvényre ellátogatók. Májusban a szervezők egy rendhagyó alkalomra várják az érdeklődőket:Az OIK és a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ) Budapesti Szervezetei interaktív rendezvényre várják az érdeklődőket 2012. május 9-én, szerdán, 17 órától a könyvtár rendezvénytermébe: Mi a Márai program? címmel könyvtári klubnapot tartanak hallássérülteknek.
A programra ellátogatók megismerhetik a Márai programban szereplő művészeti albumokat, mesekönyveket és ismeretterjesztő könyveket. A vetítéssel egybekötött könyvbemutató mellett lehetőség nyílik a könyvtárhasználat előnyeinek megismerésére és a hallássérültek részére díjmentes beiratkozásra. A rendezvény célja az olvasás népszerűsítése a hallássérültek körében, számukra is érdekes módon bemutatva, hogy a könyvtárban mely kiadványokat és milyen módon tudnak használni. A klubnapon közreműködik Franyó Borbála nagyothalló könyvtáros és Osztrozics Katalin főosztályvezető, az OIK esélyegyenlőségi referense. A többszintű megértést jelnyelvi és írótolmácsok segítik. Helyszín a könyvtár indukciós hurokkal ellátott rendezvényterme. (1056 Budapest, Molnár utca 11.).
Az OIK és a SINOSZ együttműködése 2005-ben kezdődött a „Nyelvek nélkül nem megy! Nyílt nap az OIK-ban” című rendezvény keretében a „Jelnyelv: a grammatikától a líráig, műfordítás és versírás jelnyelven” című előadással. A SINOSZ azóta minden évben színvonalas, érdekes és interaktív rendezvényekkel készül a könyvtár nyílt napjára. A sorozat folytatásaként láthattak az érdeklődők előadást az irodalmi művek jelnyelvi adaptációjának lehetőségeiről, Dal a kézben - Megzenésített versek jelnyelvi adaptálása című est során a SZÉF Alapítvány Jelnyelvi Kórusa és Jeltánc-mûhelye bemutatta Johann Sebastian Bach három korálját és két pop számot. 2009-ben Túróczy Erika saját anyanyelvén, jelnyelven mutatta be a Kis herceg történetét. 2010-ben az ERGO SUM társulat - melynek tagjai siket és nagyothalló amatőr színészek - Székely Hajnalka rendezésében adtak elő egy darabot Heten címmel. Tavaly a költészet és a jelnyelv kapcsolatáról láthattunk előadást.
A rendezvényekre minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!