Láthatunk és szagolhatunk gyönyörű virágokat anélkül, hogy allergiás rohamot kapnánk. Japánban origamiból készített kertet egy művész.
Nagaszaki városában található a Folding for Peace (A békéért hajtogatni) címet viselő alkotás. A svájci tervező, Anouk Vogel kizárólag fehér papírt használt fel a kert megteremtéséhez, és a virágokat egy kör alakú ágyásban helyezte el. A kimagasló, hófehér origamiszobrok tökéletes kontrasztot alkotnak az őket körülvevő élénkzöld természettel. A műalkotást a Kertészeti Világkupára rendelték meg, és a zsűri külön elismerésben részesítette, valamint díjakkal jutalmazta a Virágok és a Világbéke Fesztiválon egyaránt.Az alkotást egy japán legenda inspirálta, amely szerint jó sorsot és egészséget érdemel mindenki, aki a papírhajtogatás ősi szokásával hasonlóan kiemelkedő művet hoz létre. A kültéri installáció a tiszta fehér színnel és a hagyományokhoz való kapcsolódással a világbékét is szimbolizálhatja. Emellett egyértelműen kijelenthető, hogy a kert pár percnyi nyugalmat és békét biztosít az allergiával küszködők természettel való viszonyában.
A fehér kert létrejötte összekapcsolható egy másik japán tradícióval is. Az egyik első könyv az origamiról Hogy hajtogassunk 1000 darut? (How to Fold 1000 Cranes) címmel jelent meg a XVIII. század második felében az országban. Nem véletlen, hogy a darumadarat választották a kiadvány témájaként. A japán történelemben több ezer éven keresztül a daru számított a becsület és hűség szimbólumának. A magyarázat abban rejlik, hogy ez a madárfaj egy életre választ magának párt, aki mellett mindvégig kitart.
A XX. században a hagyomány új jelentőségre tett szert. A japán papírdarukat innentől az atomfegyverek elleni küzdelem szimbólumaként tartják számon. A világ számos pontján hajtogatnak origami madarakat a gyerekek emlékére, akik az 1945-ös Hiroshimát és Nagaszakit ért atomtámadásokban vesztették életüket. A svájci művész installációja a helyszíne és koncepciója miatt is köthető ehhez az emlékállításhoz.
via My Modern Metropolis