96 éves korában elhunyt a tv-távirányító feltalálója, Eugene Polley.
A tv előtt heverészés szerelmeseinek világszerte imába kellene foglalniuk Eugene Polley nevét, aki lehetővé tette számukra, hogy a fotel vagy a kanapé kényelmétől ne kelljen elszakadni egy pillanatra sem, ha csak annyi a vágyunk, hogy hangerőt vagy csatornát változtassunk.
1955-ben luxuscikként került a piacra a távirányító, mely már akkor is több funkció ellátására volt képes. A kezdeti működési elv szerint a távirányító egy fénysugarat bocsátott ki, melyet a képernyő négy sarkában lévő érzékelők valamelyikébe kellett vezérelni. A kiválasztott saroktól függően a tv ekkor csatornát váltott, hangerőt szabályozott, elnémult vagy kikapcsolt.
Polley élete végéig nagyon büszke volt találmányára, melynek prototípusát mindig magánál tartotta, bár plazma tv-jét már egy modern eszközzel szabályozta.
Polley a távirányító mellett 18 másik szabadalom birtokosa is volt. 47 éves mérnöki karrierje alatt dolgozott védelmi célú radarokon, segített kifejleszteni a nyomógombos autórádiót és a video disc-et is, mely a DVD elődjének számít.
Richard Dothery, egy New York-i technológiaértékelő és piackutató cég elemzője elmondta, Polley kutatásainak köszönhetően számos, ma már a mindennapok részét képező eszköz sem jöhetett volna létre. „Nélküle talán internet sem lenne, hiszen ez volt az a fejlesztés, mely elszakította a technológiát a fizikai elven működő kapcsolat-létrehozástól.”
Forrás: The Guardian