Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Koncertparádé Richard Wagner születésének 200. évfordulójára

Koncertparádé Richard Wagner születésének 200. évfordulójára

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 06. 03.
Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
2025-05-13 09:07:41

Idén is kiosztották könnyű- és komolyzenei kategóriákban az Artisjus-díjakat: összesen tizenegy zeneszerző

Jubileumi koncertet ad a PASO
2025-05-12 18:00:00

20 éve jelent meg első stúdióalbumuk, a Budapest Ska Mood. A kerek évforduló alkalmából május 24-én a

további bejegyzések a szerzőtől »

Lipcsétől Bayreuthig címmel új honlap készült el, amelyen a Richard Wagner születésének 200. évfordulójára tervezett eseményekről lehet tájékozódni.

A két város között megállapodás is létre jött: a korai művek - amelyek a bayreuthi Zöld Dombon sosem kerülnek színre - egyrészt Lipcsében, a zeneszerző szülővárosában, másrészt a bayreuthi több funkciójú Oberfrankenhallban láthatók.


A tündérek című opera, amelyet elsőnek szoktak nevezni (A menyegzőnek csupán töredékei maradtak fönn), 2013 februárjában a lipcsei operaházban kerül színre Ulf Schirmer intendáns vezényletével, az előadást a kanadai Renaud Doucet rendezi. A premier után még négyszer játsszák el. Egyszer pedig a koncertváltozattal Bayreuthban vendégszerepel a produkció.

A születésnap évfordulójának megrendezését Bayreuth vállalja, 2013. május 22-én a Bayreuthi Fesztiválzenekar a Festspielhausban ad koncertet Christian Thielemann vezényletével, olyan neves énekesek közreműködésével, mint Eva-Maria-Westbroek és Johan Botha. A tetralógia részletei mellett a másik korai mű, a Rienzi opera nyitánya is elhangzik. A hangverseny után az egész belváros ünnepi helyszínné változik.

A szerelmi tilalom című ritkaságot lipcsei énekesek közreműködésével a bayreuthi Oberfrankenhallban mutatják be 2013 júliusában, az előadás Ulf Schirmer tájékoztatása szerint a 2013-14-es évadban a lipcsei operaház repertoárjára kerül. Ugyanitt tartják a Rienzi premierjét, amelynek címszerepét az a Robert Dean Smith alakítja, aki idén Tannhäuserként lép föl a Budapesti Wagner-napokon. Matthias von Stegmann rendezi a darabot, vezényel Christian Thielemann.

Happy Birthday, Richard Wagner címmel rövidfilm-fesztivált rendeznek, a nyertes 5 ezer eurót kaphat. A rapperek Wagner-workshopját is júliusban rendezik meg. Augusztus 13. és 15. között ének mesterkurzuson vehetnek részt a fiatal zeneakadémisták, bármely főiskoláról, egyetemről lehet jelentkezni, a legjobbak 16-án a bayreuthi Stadthalléban a közönségek is bemutatkozhatnak.

Augusztusban kerül sor a Műalkotás a jövőnek című konferenciára, elismert és fiatal tudósok vitatják meg a Wagner-kutatás, a Wagner előadásmód kérdéseit.

A honlap: www.wagnerjahr2013.de

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Wagner Németország Zene Opera Évforduló Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Szimfonikus kísérettel játszhatnak a gyerekek Szimfonikus kísérettel játszhatnak a gyerekek
  • A Pesti Vigadóban léphetnek fel a legtehetségesebb fiatal muzsikusok A Pesti Vigadóban léphetnek fel a legtehetségesebb fiatal muzsikusok

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847907878

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard