Magasba repültek a házak a francia fotós képein. A művész a lebegő épületekkel egy különleges lebegő világot teremt meg.
Három évvel ezelőtt járta be a mozikat az Up (Fel!) című animációs film. A központi látványelem a filmben az öregember háza, amelyet színes lufik repítenek az égbe. Most hasonló vizuális megoldásnak lehetünk szemtanúi, teljesen más kontextusban. A francia fotográfus, Laurent Chehere különböző struktúrájú lakóházakat jelenít meg a levegőben. Szürreális fotósorozata a Flying Houses (Repülő házak) címet viseli, és külvárosi otthonokat, valamint városi lakóépületeket jelenít meg. A művész az épületeket kiemeli a rájuk jellemző szomszédi környezetből, és a felhők közt lebegve ábrázolja őket.A manipulált fotók gyűjteménye kitűnően bizonyítja, mennyivel hatásosabban lehet az építészeti jegyeket megvizsgálni, ha az épületet kiszakítjuk a figyelmet elterelő hátterükből. A lebegő otthonok mindegyike különböző életstílust jelenít meg. Az egyik épületre száradó ruhákat aggatnak, a másikat a graffitisek használják firkálási igényeik kielégítésére, de rendezett kertvárosi lakást is láthatunk, muskátlikkal az ablakban. A házak mindegyike valahogyan kapcsolódik a földhöz. Ezt a művész néhol egy kötéllel oldotta meg, máshol pedig egy létrával, ami a bejárathoz vezet. Ezekkel a kapcsolódási pontokkal valósághoz közelibbé válik a szürreális képi világ.
A sorozat az utazás metaforájának is tekinthető. Amíg egyeseknek megvan a lehetősége, hogy akár luxuskörülmények között utazzanak külföldre, mások csak egy ágyat keresnek vándorlásaik során, ahol eltölthetnek pár éjszakát. Más megközelítésből pedig az épületek elszakadnak a talajtól, és csak egy-egy kötél húzza vissza őket. Sok embernek hasonlóan van szüksége a mindennapi valóságtól való hosszabb-rövidebb távollétre, és ezért kelnek útra.