Gyerekkorunkban sokat hallhattuk a „ne játssz az étellel” mondatot. A kanadai művész szerencsére nem fogadott szót, és így hozta létre ironikus alkotásait.
A már neve alapján is humoros művész, Tibi Tibi Neuspiel a toastkenyeret használta alapanyagként műveihez. A sorozat kiemelkedő darabja a kétoldalú szendvicsinstalláció, amelynek egyik oldalán J. F. Kennedy portréja díszeleg. Az ellene elkövetett merénylet nem érkezett messziről: a szendvics másik oldaláról lőtte fejbe támadója, Oswald arcképe. A gyilkosságról az amerikai elnök fejében díszelgő golyó és ketchupfolt árulkodik. A másik látványos műalkotás pirítós témakörben a kukában kikötött, Hitlert ábrázoló kenyerek tömege.Neuspiel a média és művészet sok
válfajában alkotott már a szobrászattól a performanszig, de humoros viaszszobraival tett szert nagyobb népszerűségre. Toastkollekciói is változatos anyagokat és kontextusokat használnak fel. Olajfestéket és méhviaszt használ az ételalkotások létrehozásához, de mindennapi tárgyakat (könyveket, DVD-ket) is csatol műveihez, amivel megteremti a kulturális referenciákat. Megpróbál érzelmi reakciókat kiváltani a közönségéből azzal, hogy a történelem emlékezetes pillanatait örökíti meg.
A nézők szemtanúi lehetnek, ahogy a közelmúlt történelmi eseményei a popkultúra részévé válnak. Amellett, hogy az alapanyag és a történelem keveredése humoros és abszurd hatást vált ki, bizonyos esetekben Neuspiel határozott állásfoglalást is megfogalmaz a műveivel. A befogadók pedig tetszésük szerint felháborodhatnak, mosolyoghatnak, elgondolkodhatnak, összefüggéseket kereshetnek a toastokra festett személyek közt. De ha az időzítés úgy alakul, akár meg is éhezhetnek egy jó angol reggelire.
via My Modern Metropolis